Oči | Hlava | Detské choroby | DetskeChoroby.Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Oči

24.02.2016

Najčastejšie problémy očí

MUDr. Zuzana Pitoňáková

K najčastejším očným problémom patria tzv. refrakčné vady. Ide o poruchu v optickom systéme oka – problémy so správnym zaostrením oka na žiadaný cieľ.

čítaj viac...viac...

07.06.2015

Zelený očný zákal – glaukóm

Dagmar Mozolová, redakcia

Vôbec netušíte, že ho máte. Ak raz za čas vidíte zahmlenejšie, napadne vám, že ste asi unavená. Ak občas spozorujete, že máte červené oči, pomyslíte si, že vám do nich čosi padlo... A pritom je na vine zelený očný zákal – glaukóm. Zákerný, pretože nebolí.

čítaj viac...viac...

09.05.2016

Ďalekozraké dieťa

Mária Kopčíková

Novorodeniatko má pri narodení nedokonalý zrak. Jeho oči sú ešte veľmi nezrelé a okolitý svet vníma hmlisto. Približne medzi 5. – 6 . rokom je dieťa schopné vidieť ako dospelý človek. Dovtedy sa však u neho môžu objaviť chyby, ktoré by mohli správny vývin zraku narušiť.

čítaj viac...viac...

05.01.2016

Môžu deti nosiť kontaktné šošovky?

Mária Kopčíková

Čo je pri rozhodovaní o nosení, či nenosení kontaktných šošoviek dôležité, je nielen vek dieťaťa, ale aj jeho schopnosť porozumieť významu hygieny a rizikám nedostatočnej starostlivosti o šošovky.

čítaj viac...viac...

23.12.2015

Nepriechodnosť slzných kanálikov u detí

Mária Kopčíková

Nastávajúcich rodičov často upozorňujeme na to, aby boli citliví na plač svojho dieťaťa a nehovorili o ňom „pozri, ako sa jeduje, reve, ani slzu nevyroní ...“, pretože fyziologicky až 70 % novorodencov má nepriechodný slzovod.

čítaj viac...viac...

14.05.2016

Jačmeň, vlčie zrno

Mária Kopčíková

Ide o zápal mazových žliazok na viečku, ktoré sa prejavuje opuchom. Zvyčajne ho spôsobujú stafylokoky. V extrémnych prípadoch je jedinou liečbou jeho vybratie lyžičkou v lokálnej anestéze.

čítaj viac...viac...