ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

O zákrokoch

...zoznámte sa s nimi skôr, nech viete do čoho vaše dieťa ide... 

01.04.2016

Všetko o suchej kvapke

Mária Kopčíková

Novorodencom sa na Slovensku robí viacero skríningových vyšetrení. Jedným z nich je aj vyšetrenie tzv. suchej kvapky krvi (dry blood spot). Toto vyšetrenie u nás aktuálne testuje 13 ochorení, ktoré ak sa odhalia včas, dajú sa efektívne liečiť.

čítaj viac...viac...

14.04.2014

Odstávajúce ušká

Mária Halajová

Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.

čítaj viac...viac...

27.10.2015

Novorodenecký skríning

Mária Kopčíková

Skríningové vyšetrenia u novorodencov vytvárajú predpoklad pre znižovanie úmrtnosti dojčiat. Čo zahŕňa novorodenecký skríning? Kedy sa skríningové vyšetrenia detičkám robia a aký majú význam?

čítaj viac...viac...

03.10.2015

Operácia: Pruh - Hernia - Prietrž

MUDr. Jozef Babala, PhD.- detský chirurg

Prietrž, alebo pruh, po latinsky hernia, je najčastejším chirurgickým problémom detského veku. U detí je najčastejšia pupočná prietrž a slabinová prietrž, ktorá je častá u detí narodených pred termínom. V lekárskej terminológii sa stretnete s výrazmi Hernia umbilicalis (pupočná hernia) a Hernia inguinalis (slabinová hernia).

čítaj viac...viac...

26.01.2015

Hemangiómy

MUDr. Jozef Babala, PhD. - detský chirurg

Po narodení dieťaťa ešte niekoľko dní nemusí byť jasné, že ide o hemangióm. Často si rodičia a nezriedka aj detský lekár myslia, že ide o modrinku, ktorá však nemá vysvetlenie.

čítaj viac...viac...

21.10.2014

Zápal slepého čreva u detí

MUDr. Jozef Babala, PhD. - detský chirurg

Všetko o operácii slepého čreva. Kedy a prečo vznikne zápal, ké sú príznaky appendicitídy, ako sa lieči, kedy sa ne/operuje, čo môžete čakať po operácii. Video operácie.

čítaj viac...viac...