ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

O lekároch

...strach z lekára, ako nájsť správneho lekára, ako sa môžu stať lekár a rodič partnermi v starostlivosti o malého pacienta...

25.12.2014

Výber pediatra pre vaše dieťa

Mária Kopčíková

Pediatra musíte mať vybratého ešte pre pôrodom, pretože v pôrodnici budú od vás chcieť meno, adresu a telefónne číslo pediatra. Deťom sa na 4. deň robí vyšetrenie z krvi (suchá kvapka) a výsledky tohto vyšetrenia musia z nemocnice oznámiť pediatrovi.

čítaj viac...viac...

14.04.2012

Preventívne prehliadky detí podrobnejšie

Mgr. Barbora Čambalová

Vaše dieťatko čaká do jeho dospelosti približne 18 preventívnych prehliadok. Dobrou správou je, že preventívne prehliadky navštevuje vyše 96% detí, čo je trojnásobne viac ako PP dospelých.

čítaj viac...viac...

02.10.2010

Preventívne prehliadky

redakcia

Tabuľka s termínmi preventívnych prehliadok detí, dorastu i dospelých.

čítaj viac...viac...

18.12.2009

Vďaka červeným kombinézam

Marusia

Sme v nemocnici. Ja a môj syn. Pred 5 dňami si na seba stiahol hrniec s vriacou vodou – išiel sa naparovať, lebo bol zahlienený...

čítaj viac...viac...

02.01.2012

Ako byť partnermi 1. - o lekároch a rodičoch

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Vzťah lekár – pacient, resp. lekár – rodič detského pacienta je stále poznačený časmi, kedy lekár bol ten vševedúci, do ktorého rúk sa chorý odovzdával, ktorý za naše zdravie preberal zodpovednosť.

čítaj viac...viac...

06.02.2012

Ako byť partnermi 2. - o lekároch a rodičoch

Zuzana Pitoňáková

Prvý krok musí urobiť lekár (on je „v domácom prostredí“) - vzbudiť záujem o partnerstvo. Stretávam sa s rôznymi typmi rodičov, od tých, ktorí s predsudkami z minulosti prichádzajú k „Pánovi doktorovi“ pokorne s veľkou úctou, či rešpektom, až po tých, ktorí naopak masírovaní bulvárnymi médiami.

čítaj viac...viac...