ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

O lekároch

...strach z lekára, ako nájsť správneho lekára, ako sa môžu stať lekár a rodič partnermi v starostlivosti o malého pacienta...

25.12.2014

Výber pediatra pre vaše dieťa

Mária Kopčíková

Pediatra musíte mať vybratého ešte pre pôrodom, pretože v pôrodnici budú od vás chcieť meno, adresu a telefónne číslo pediatra. Deťom sa na 4. deň robí vyšetrenie z krvi (suchá kvapka) a výsledky tohto vyšetrenia musia z nemocnice oznámiť pediatrovi.

čítaj viac...viac...

14.04.2012

Preventívne prehliadky detí podrobnejšie

Mgr. Barbora Čambalová

Vaše dieťatko čaká do jeho dospelosti približne 18 preventívnych prehliadok. Dobrou správou je, že preventívne prehliadky navštevuje vyše 96% detí, čo je trojnásobne viac ako PP dospelých.

čítaj viac...viac...

02.10.2010

Preventívne prehliadky

redakcia

Tabuľka s termínmi preventívnych prehliadok detí, dorastu i dospelých.

čítaj viac...viac...

18.12.2009

Vďaka červeným kombinézam

Marusia

Sme v nemocnici. Ja a môj syn. Pred 5 dňami si na seba stiahol hrniec s vriacou vodou – išiel sa naparovať, lebo bol zahlienený...

čítaj viac...viac...

02.01.2012

Ako byť partnermi 1. - o lekároch a rodičoch

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Vzťah lekár – pacient, resp. lekár – rodič detského pacienta je stále poznačený časmi, kedy lekár bol ten vševedúci, do ktorého rúk sa chorý odovzdával, ktorý za naše zdravie preberal zodpovednosť.

čítaj viac...viac...

06.02.2012

Ako byť partnermi 2. - o lekároch a rodičoch

Zuzana Pitoňáková

Prvý krok musí urobiť lekár (on je „v domácom prostredí“) - vzbudiť záujem o partnerstvo. Stretávam sa s rôznymi typmi rodičov, od tých, ktorí s predsudkami z minulosti prichádzajú k „Pánovi doktorovi“ pokorne s veľkou úctou, či rešpektom, až po tých, ktorí naopak masírovaní bulvárnymi médiami.

čítaj viac...viac...

13.02.2012

Ako byť partnermi 3. - o lekároch a rodičoch

Zuzana Pitoňáková

Rozhodovanie o dieťati býva v rukách profesionálov a od rodičov dieťaťa je očakávaný súhlas. Rodičia majú väčšinou iba dve možnosti – rozhodnutie prijať alebo odmietnuť, spoločné hľadanie ďalších možností a alternatív chýba.

čítaj viac...viac...

22.02.2012

Ako byť partnermi 4. - o lekároch a rodičoch

Zuzana Pitoňáková

Úvahy, názory, postrehy, otázky, odpovede...  o tom ako by mali a mohli vyzerať vzťahy a komunikácia rodičov s lekármi a lekárov s rodičmi,  keď je naše dieťa choré, keď s ním musíme k tomu lekárovi ísť. Skúsenosti aspoň nejaké má každý z nás. Niektorí sme spokojní, mnohí máme výhrady. Dnes som si k rozhovoru pozvala detskú neurologičku Janu Priputnikovú. Myslíš si, že by mali byť lekár a rodič partnermi? Prečo? Samozrejme – bez partnerstva nie je možné naplno pochopiť súvislosti, spomaľuje sa proces diagnostiky a v neposlednom rade aj úspešnosť liečby...

čítaj viac...viac...

02.03.2012

Ako byť partnermi 5. - o lekároch a rodičoch

Zuzana Pitoňáková

Vzťah lekár – pacient, resp. lekár – rodič detského pacienta je stále poznačený dobou, kedy lekár bol ten vševedúci, ten ktorý niesol za naše zdravie zodpovednosť v dobrom i v zlom. Tie časy, kedy zodpovednosť za nás – naše zdravie, životné podmienky mali tí iní, len nie my sami, sú už, dúfam, nadobro preč. Nie vždy je to príjemné, lebo viniť za svoju situáciu ostatných je väčšinou jednoduchšie a aj pohodlnejšie. Niesť zodpovednosť je náročná vec, hlavne ak ide o zdravie našich detí. A preto sa učme byť partnermi, rešpektujme sa navzájom, pýtajme sa, hovorme spolu, každá...

čítaj viac...viac...

14.11.2016

Ako sa pripraviť na návštevu lekára

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Svojmu dieťaťu i lekárovi môžete vyšetrenie podstatne uľahčiť tým, že sa pripravíte na otázky, ktoré vám budú v ordinácii pravdepodobne položené. Poznačte si najdôležitejšie body, aby ste na nič nezabudli!

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###