ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Rôzne

20.10.2016

Porucha spôsobená nedostatkom prírody

Klára Grafová

Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.

čítaj viac...viac...

23.11.2015

Dieťa s Tourettovým syndrómom

Mária Kopčíková

Je to ochorenie, ktoré sa často prejaví v detskom veku, najčastejšie okolo 6 – 10 roku života. Nevyhnutne teda ovplyvní nielen domáce, ale aj školské „fungovanie“ dieťaťa. U detí s Tourettom sa často vyskytujú školské problémy, úzkosť či depresie. Časté sú tiež poruchy správania.

čítaj viac...viac...

20.11.2015

Tourettov syndróm

Mária Kopčíková

Tourettov syndróm je spôsobený vrodeným postihnutím hlbokých častí (jadier) mozgu, odborne nazývaných bazálne gangliá. Okrem dedičnosti môžu byť príčinou vzniku tohto syndrómu stres, alkohol a hlavne podávanie niektorých liekov ženám v čase tehotenstva. Základným prejavom ochorenia je výskyt mnohopočetných tikov.

čítaj viac...viac...

21.02.2014

Nočné mory

Mária Kopčíková

Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###