Zdravotníctvo a právo | Zdravotníctvo | Detské choroby | DetskeChoroby.Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Zdravotníctvo a právo

26.08.2016

Zdravotná starostlivosť o doma narodené dieťa

Mária Kopčíková

Ak sa dieťatko narodilo doma, navyše ak sa jednalo o plánovaný domáci pôrod, mal by ho prevziať do starostlivosti pediater, s ktorým budú mať rodičia vopred urobenú nejakú dohodu.

čítaj viac...viac...

30.08.2016

Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?

Mária Kopčíková

Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.

čítaj viac...viac...

30.09.2013

Prestrelka medzi lekármi a ich kontrolórmi

redakcia

Dňa 30.09.2013 prezident SLK usporiadal tlačovú konferenciu s novinármi, kde tvrdo zaútočil na kompetencie a činnosť ÚDZS. Ponúkame vám reakciu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou...

čítaj viac...viac...

25.06.2012

Celoslovenská sútaž v poskytovaní prvej pomoci

Červený kríž

Pocas prvej prázdninovej soboty bude centrum Bratislavy plné ludí, ktorým bude treba urýchlene poskytnút prvú pomoc. Poranenia síce budú len šikovne namaskované a nasimulované, aj tak sa však o šetkých zranených bude treba príkladne postarat.

čítaj viac...viac...

17.04.2012

K situácii v odbornom liečebnou ústave v Trávnici

Mária Kohutiarová

Matky vedia byť v okamihu, kedy je ohrozené ich dieťa, veľmi bojovné a prekračujú svoje bežné hranice kuchyne a milej, neškodnej komunikácie. Rovnako sa v takejto situácii zmobilizovali mamy, ktoré majú deti s atopickým ekzémom, často kombinovaným s ochoreniami dýchacích orgánov.

čítaj viac...viac...

29.02.2012

Lieky siroty

Mária Kopčíková

Len v Európe zriedkavými chorobami trpí približne 8 percent ľudí. Ide o vzácne a často aj závažné choroby, ktoré pacienta dlhodobo obmedzujú, invalidizujú až ohrozujú na živote. Ak je pacient so zriedkavým ochorením rýchlo a správne diagnostikovaný a nastavený na účinnú liečbu, zásadne tak zmení kvalitu svojho života.

čítaj viac...viac...