ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Úrazy

... domáce úrazy, otravy, prevencia...

11.03.2017

Obklad, ktorý chladí aj hreje

Želmíra Habálová

Športové výkony môžu končiť boľavým natiahnutým svalov, modrinou, či opuchom. V takýchto prípadoch pomôžu chladivé a hrejivé obklady. Zasúťažte si o ne.

čítaj viac...viac...

05.08.2016

Anafylaxia u detí (+ video)

Mária Kopčíková

Za anafylaxiu sa v súčasnosti považuje akákoľvek ťažká náhla alergická reakcia, ktorá potenciálne môže viesť k úmrtiu. Najčastejšou príčinou anafylaxie u detí sú potrevinové alergie.

čítaj viac...viac...

01.07.2016

Mama nalievala synovi do bazénika vodu, utrpel popáleniny 2. stupňa

redakcia

Mama chcela schladiť rozhorúčeného 9-mesačného syna, tak mu išla naplniť detský bazénik. Ale oprskala ho horúcou vodou zo záhradnej hadice a spôsobila mu popáleniny druhého stupňa na 30 percentách malého telíčka.

čítaj viac...viac...

25.06.2016

Suché a sekundárne topenie – aké ich sprevádzajú príznaky

Mária Kopčíková

Pri tzv. mokrom topení problém nastáva vniknutím vody do pľúc. Asi u 10 – 20% prípadov k tomuto nedôjde, ale prúd vody, ktorú dieťa prehltlo, môže spôsobiť kŕč hlasiviek – tzv. laryngospazmus. Ako sa tzv. suché topenie prejaví?

čítaj viac...viac...

21.06.2016

Deväť tipov ako stráviť leto s deťmi bez úrazov

Michal Kopecký

Leto nie je len čas prázdnin, zábavy a oddychu, ale aj častých detských zranení. Mesiace júl a august patria k najrizikovejším obdobiam v roku a rodičia detí by sa mali mať na pozore. Počet detských úrazov počas prázdnin totiž narastá až dvojnásobne.

čítaj viac...viac...

03.06.2016

Keby vaše dieťa ochutnalo pudrenku a zapilo ju avivážou...

Mária Kopčíková

Ak máte doma malé dieťa, čoskoro zistíte, že všetky čistiace prostriedky a kozmetiku treba vyložiť do najvrchnejšej police. Nádoby sú lákavo farebné a niektoré kúsky aj čarovne voňajú. Navyše, ak maminka pravidelne používa niečo z toho, rúž, púder, prečo by sa s tým nemohlo pozabávať aj dieťa? Čo robiť, ak zistíte, že dieťa požilo saponát či kozmetiku?

čítaj viac...viac...

01.06.2016

10 zásadných vecí, ktoré treba dodržať pri prvej pomoci popáleným

Mária Kopčíková

Väčšina úrazov popálením, či obarením sa udeje v domácnosti, preto je pre rodičov veľmi dôležité vedieť, čo v prípade obarenia, či popálenia treba robiť a čo naopak určite nerobiť.

čítaj viac...viac...

23.05.2016

9 izbových rastlín, ktoré sú pre deti nebezpečné

Mária Kopčíková

Medzi bežne pestovanými kvetmi v domácnostiach sa objavujú i také, ktoré sú nebezpečné – sú jedovaté. Toxikológovia označili za takto nebezpečných asi 20 druhov izbových rastlín. máte nejakú z nich doma?

čítaj viac...viac...

27.04.2016

Kúpili ste nový nábytok? Primontujte ho k stene! (+ videá)

Mária Kopčíková

Úrazy spôsobené padajúcim nábytkom sa dávali do súvisu s konkrétnymi komodami od IKEA, no stať sa to môže pri akomkoľvek nábytku, na ktorý sa snažia deti vyliezť, skryť sa do neho, či niečo z neho dočiahnuť, ak sa vysunú všetky šuplíky a zmení sa tak stabilita nábytku, ten padá dopredu a pri tom sa stane nehoda.

čítaj viac...viac...

23.01.2017

Bezpečne pri lyžovaní

Mária Kopčíková

Veľa rodičov má za to, že čo sa bezpečnosti týka, urobia všetko potrebné tým, že dieťaťu kúpia dobrú prilbu, aby bola chránená hlava. Oveľa vážnejším problémom sú však poranenia kolien.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###