Uši | Hlava | Detské choroby | DetskeChoroby.Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Uši

02.11.2016

14 tipov pri bolesti uší (+ video)

Mária Kopčíková

Bolesť ucha je zvyčajne dôsledkom zápalových procesov vo vonkajšom alebo (častejšie) v strednom uchu. Ako prvú pomoc môžete vyskúšať niečo z týchto receptov.

čítaj viac...viac...

18.07.2016

Voda v uchu

Zuzana Eliášová

Vo vonkajších zvukovodoch sa nachádza ušný maz, ktorý chráni naše uši pred vodou a nečistotami. Problém môže nastať, keď sme vo vode príliš dlho.

čítaj viac...viac...

02.05.2016

8 tipov, ako sa počas letu vysporiadať so zmenou tlaku v ušiach

Mária Kopčíková

Problém s vyrovnávaním tlaku v strednom uchu môže nastať pri pristávaní lietadla. Počas pristávania je tlak v strednom uchu nižší ako tlak v kabíne a Eustachova trubica sa môže zablokovať. Ak tlak nie je vyrovnávaný, tak tlačí na ušný bubienok a spôsobuje bolesť. Ako pomôcť dieťaťu?

čítaj viac...viac...

18.03.2016

13 dôležitých info k operácii odstávajúcich uší

Mária Kopčíková

Deti, ktorým odstávajú ušká, sú asi najviac zraniteľné, nakoľko niekedy bývajú terčom posmeškov zo strany rovesníkov. Môžu spôsobiť frustráciu dieťaťa, zvýšený záujem okolia o jeho osobu v negatívnom zmysle slova. To potom často vedie k zakomplexovanosti, zhoršeniu prospechu v škole, k získaniu hanlivých prezývok. Niekedy rodičia práve tomuto chcú predísť a ušká dajú dieťaťu operovať v nižšom veku.

čítaj viac...viac...

08.02.2015

Mumps

Mária Kopčíková

Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.

čítaj viac...viac...

28.12.2014

Deti a odstávajúce uši

MikSa, redakcia

Problém s odstávajúcimi alebo veľkými ušami je u detí pomerne častý. Je to estetická chyba, keď je uhol medzi ušnicou a hlavou väčší než 30 stupňov. Dotvorenie uší u detí nastáva v 80 - 90 percentách do veku 4 - 5 rokov, kým napr. nos dospieva až v puberte.

čítaj viac...viac...