ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Detské chorobyZdravotníctvo

Nemocnica Komárno otvorila nové izby hotelového typu pre deti

 Marcela Beňová   04.07.2018   0

Malí pacienti a ich rodičia budú mať radosť. Nemocnica Komárno nedávno dokončila rekonštrukciu svojich priestorov, ktorá stála viac než 30 000 eur. Na komárňanskej pediatrii tak pribudli dve izby hotelového typu, kde môžu byť spoločne s deťmi ubytovaní aj ich rodičia. 

foto: Nemocnica Komárno

Nemocnica súčasne zrekonštruovala dovtedy používané nadštandardné izby, priestory čakárne a pediatrickej ambulancie. V priestoroch pediatrie nemocnica zrekonštruovala podlahové krytiny a dvere, pribudli tu nové sociálne zariadenia a nábytok.

Zmodernizované priestory slávnostne otvoril jeden kajakár Attila Szabó, ktorý na majstrovstvách sveta vyhral štyri medaily. 

foto: Nemocnica Komárno

Riaditeľ nemocnice v Komárne Mgr. Miroslav Jaška z obnovy pediatrického oddelenia neskrýval radosť: „Sme radi, že dokážeme deťom poskytnúť vyšší štandard a komfort pri hospitalizácii. Veríme, že naše snahy ocení i široká verejnosť. Nové izby majú víziu inšpirovať deti k pozitívnym vzorom, akými sú nepochybne naši športovci. Cieľom obnovenia detského oddelenia je zabezpečenie kvalitnej zdravotnej starostlivosti s dôrazom na liečebné prostredie,“

Najmenších pacientov nemocnica prijíma spoločne s rodičmi. Pre sprievodné osoby má oddelenie vyčlenených sedem lôžok. Komárňanská pediatria má momentálne k dispozícii štyri nadštandardné izby s vlastnými sociálnymi zariadeniami a sú vybavené chladničkou, mikrovlnnou rúrou a televízorom. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised