O nemocnici | Zdravotníctvo | Detské choroby | DetskeChoroby.Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

O nemocnici

...rebríček nemocníc, práva detského pacienta, dieťa v nemocnici, klauni, jednodňová chirurgia...

16.06.2015

V krajine zázrakov vďaka zdravotným klaunom

Paula Prdelková

Medzi špeciálne programy zdravotných klaunov z o. z. Červený Nos Clowndoctors patria aj návštevy vážne a dlhodobo chorých detí a ich rodín. Tento náš program voláme “Prezuvky máme“... veď keď sme návšteve, treba si dať prezuvky, či papuče.

čítaj viac...viac...

09.03.2015

Aj škodoradosť je prospešná forma radosti ☺

Primárka De Mencia

Som zdravotná klaunka. Moje klaunské meno je primárka De Mencia, ale túto situáciu z nemocnice mám ešte v živej pamäti... Na oddelení malých detí sme vošli do miestnosti, v ktorej ležala dvojročná Barborka a hneď na úvod na nás škaredo pokukovala.

čítaj viac...viac...

02.03.2015

Dieťa v nemocnici (1.)

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Možno máte aj vy onú smutnú skúsenosť, kedy ste sa vďaka zdravotným problémom stali PACIENTOM - pasívnym nerovnocenným objektom záujmu. Očakávalo sa od vás prijatie navrhovaných liečebných postupov. Dieťa sa stáva takýmto pasívnym objektom záujmu odborníkov oveľa samozrejmejšie už len preto, že je dieťa.

čítaj viac...viac...

04.03.2015

Dieťa v nemocnici (2.)

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Pamätám si celkom živo, ako som sa ako medik zúčastňovala vizít, odborných vyšetrení, ktoré bežia na detskom oddelení. Bolo to super, zaujímavé... Sem-tam "otravovali" rodičia detí, ktorí chceli stále niečo od bieloplášťových zistiť. No do roka a do dňa som sa tam ocitla v pozícii matky s trojmesačným synom. A zrazu som to videla z tej druhej strany.

čítaj viac...viac...

18.12.2014

Ak musíme s dieťaťom do nemocnice

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Pobyt v nemocnici je samozrejme pre choré dieťa „výnimočný stav“. Deti predškolského veku by sa tam mali posielať skutočne len v najnutnejších prípadoch. Ošetrujúci lekár neberie rozhodnutie o hospitalizácii dieťaťa na ľahkú váhu, ale má vždy na mysli dobro vášho dieťaťa.

čítaj viac...viac...

16.12.2014

Nové Bratislavské ALERGOCENTRUM

ts

Všetko na jednom mieste. Pacienti môžu absolvovať potrebné vyšetrenia nielen v imunoalergologickej ambulancii, ale pridružené problémy riešiť v pneumologickej, dermatovenerologickej, otorinolaringologickej, oftalmologickej ambulancii. Pre diagnostiku pľúcnych ochorení je možné vyhotoviť RTG snímok pľúc.

čítaj viac...viac...