Neurózy | Psychika | Detské choroby | DetskeChoroby.Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Neurózy

22.12.2014

Separačná úzkosť

Mária Kopčíková

„Ako to dieťa vychovávaš, keď sa ťa ani pustiť nechce?!“ „Je rozmaznaný, stále si len s ním a potom reve, keď máš odísť!“ Počuli ste už takéto vety, ktoré sa týkali vášho batoľaťa? Alebo aj staršieho dietka, ktoré sa vás držalo ako kliešť, keď ste naozaj potrebovali súrne odísť?

čítaj viac...viac...

23.09.2014

Nestrašte deti lekármi

Monika Ginzeriová, Lucia Kralovičová

Ak ste už mali dieťa v nemocnici, viete že to nie je žiadna polahoda. Ponúkame vám niekoľko tipov od psychologičky Moniky Ginzeriovej a liečebnej pedagogičky Lucie Kralovičovej.

čítaj viac...viac...

11.08.2014

Obsedantno – kompulzívna neuróza v detstve

Mária Kopčíková

Všetci máme z času na čas nežiaduce myšlienky a nutkania (kontrolovať zamknuté auto, vypnutú žehličku, obavy, aby sa blízkemu človeku nestalo niečo na cestách). No u ľudí s OCD sa tieto javy a situácie opakujú niekoľkokrát za deň, v ťažších prípadoch niekoľkokrát za hodinu.

čítaj viac...viac...

05.04.2016

Ako postupovať pri liečbe tikov

Mgr. Bibiana Helexová

Nakoľko s týmto problémom súvisia i rôzne poruchy správania detí, prípadne v období dospievania môže prispievať k pocitom menejcennosti, k vyhýbaniu sa rovesníkom, nie je dobré ho podceňovať, ale radšej navštíviť odborného lekára.

čítaj viac...viac...

14.09.2015

Tiková porucha u detí

Mgr. Bibiana Helexová

Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.

čítaj viac...viac...

24.02.2014

Nočné pomočovanie

Mária Kopčíková

Pojem nočné pomočovanie sa používa vtedy, pokiaľ sa dieťa staršie ako štyri roky neustále pravidelne pomočuje do postele. Vždy je potrebné zistiť, či sa jedná o ochorenie močovej sústavy alebo je dôvod pomočovania v psychike dieťaťa.

čítaj viac...viac...