ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Iné zmeny

...kliešť, bodnutia hmyzom, melanóm...

22.06.2015

6 babských rád, aby vás neuštipol hmyz

Marcela Chobotová

Ak sa už stane, a vaše dieťa pichne včela, osa alebo sršeň, opatrne zoškrabnite žihadlo a potom postihnuté miesto dôkladne umyte. Dôležité je dieťa pozorne sledovať. Je totiž celkom možné, že sa uňho prejavia alergické reakcie. Môžu nastať niekoľko minút po „havárii“, alebo sa prejavia až po niekoľkých hodinách. Nezabudnite, že:

čítaj viac...viac...

12.07.2016

Popálenie medúzou

Mária Kopčíková

Niektoré vyzerajú ako malé guľôčky, iné sú väčšie, pestrejšie a chápadlá im visia nadol. Medúzy v princípe „nejdú“ po ľuďoch, ale ak plávate popri nich, môžu sa s vami „spojiť“ a ich pohladenie bude veľmi nepríjemné.

čítaj viac...viac...

03.12.2015

Ako sa zbaviť kurích ôk

Mária Kopčíková

Kurie oká - nepríjemnosť otravujúca náš život, aj detský. V lete, v teple, v teniskách či po pobyte v bazéne - aj odtiaľ si môžete priniesť tento "milý" pozdrav. Kurie oká sú vírus a zbaviť sa ich nie je vždy ľahké.

čítaj viac...viac...

30.04.2013

Kliešťa nevyhadzujte, pošlite ho

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Existujú laboratóriá, ktoré vám za niekoľko dní vedia povedať, či kliešť, ktorého ste chytili bol infikovaný boreliózou alebo encefalitídou.

čítaj viac...viac...

08.07.2008

Kliešte dokážu zabíjať nielen v lete

Katarína Belková

Nebezpeční zabijaci, ktorí majú každoročne na svedomí niekoľko ľudských životov. To sú kliešte, ktorých je v posledných rokoch v lesoch ako maku. A nielen tam a nielen počas letných prázdnin. Zvlášť tento rok, kedy bola relatívne krátka a teplá zima, nás ohrozujú viac ako v rokoch minulých.

čítaj viac...viac...

17.05.2006

Trápia Vás štípance od dotieravého hmyzu?

Kvetoslava Zelená

Príjemné chvíle trávené na čerstvom vzduchu môže neraz pokaziť dotieravý hmyz. Najviac nám a hlavne našim deťom strpčujú život komáre, ktorým sa dobre darí vo vlhkom a teplom počasí a po povodniach. Hygienici už teraz varujú, že tento rok hrozí premnoženie komárov.

čítaj viac...viac...

15.05.2006

Európsky deň melanómu - 15. mája

redakcia

Európsky deň melanómu označuje jeden deň v roku, ktorý sa venuje prevencii najzhubnejšieho kožného nádoru, melanómu. Cieľom tejto akcie je zvýšiť našu informovanosť o možnom nebezpečenstve materských znamienok a slnečného žiarenia a ponúknuť v tento deň preventívnu prehliadku u dermatovenerológa zdarma.

čítaj viac...viac...

10.07.2016

Bodnutie a uhryznutie hmyzom

Martina Kačániová

S letom, na ktoré sme sa už všetci veľmi tešili, sa objavuje aj viacej hmyzu - včielky, osy, kliešte a komáre. A tie niekedy okrem kvetov, sadnú aj na naše deti. Čo robiť, ak dieťa uštipne napr. včela?

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###