ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Detské chorobyPsychika

Drogy v rodine

 Zuzana/redakcia   19.06.2017   0

Hovorí sa, že (nielen) závislosť je problémom celej rodiny. Niektoré deti skutočne začnú s drogami preto, že na ne rodičia nemali dostatok času, nevenovali sa im, nemohli im poskytnúť potrebnú lásku a pochopenie.

Shutterstock

 

Rodičia, neobviňujte sa!

Dôvodov pre vznik závisloti u mladistvých však môže byť celý rad. V žiadnom prípade nie je dobré sa obviňovať, skôr by sa rodičia mali snažiť nájsť konštruktívne riešenie a nevzdávať sa.

Možno nechápu, kde urobili chybu, lámu si hlavu tým, čo sa mohlo stať, že ich milované dieťa prepadlo drogám.

Je dôležité si uvedomiť, že ako rodičia v tomto môžeme zohrať dôležitú rolu a dieťa podporiť. Je však tiež dôležité si uvedomiť, že drogy môžu charakter jedinca skutočne pokriviť a zmeniť na nepoznanie. 

Prečítajte si o prvých príznakoch závislosti.

Preto ak by vám pripadalo čudné, že dieťa, ktoré vám doteraz nepovedalo jediné nepravdivé slovo, je teraz schopné vám pokojne klamať do očí, majte sa na pozore.

Pri problémoch s drogami vyhľadajte odborníkov

Buďte v spojení s odborníkmi, prekonzultujte s nimi, ako k dieťaťu pristupovať, aké vymedziť pravidlá, ako zabrániť tomu, aby vás zneužívalo. Buďte k nemu prísni, dodržiavajte stanovené pravidlá, zároveň mu doprajte dostatok lásky a opory v ťažkých životných situáciách.

Shutterstock

 

Tiež sa pokúste stretnúť s ďalšími rodičmi, ktorí riešia podobné problémy. Stretnutie s týmito ľuďmi vám môže pomôcť nájsť na problém nový náhľad a vyrovnať sa s neľahkou situáciou.

Je možné, že budete i vy sami potrebovať psychologickú podporu, ktorá vám pomôže v náročnej situácii prekonať obdobie najväčšieho trápenia.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised