Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.

Kvasená (kyslá) kapusta

Ideálna je domáca, ak nemáte zdroj, overte si na obale, či neobsahuje chemické konzervanty – obsahuje užitočné mikroorganizmy, ktoré prospievají baktériám v črevách.
Fermentáciou vzniká v kapuste vitamín B12, ktorý pomáha odbúrvať stres, aktivizuje mozgovú činnosť a nervovú sústavu, obnovuje bunky a je dôležitý pre kosti a svaly.
Kapusta (aj surová) obsahuje toľko vitamínu C ako pomaranč a o niečo viacej ho má kapusta červená. Červená kapusta obsahuje i dvakrát viac železa ako kapusta biela. Okrem neho sa v nej nachádza mnoho draslíka, vápnika, fosforu, síry a horčík.
Hliva ustricová

Jej liečivé účinky spočívajú najmä v látkach, ktoré majú schopnosť aktivovať bunky zabezpečujúce vlastnú prirodzenú imunitu organizmu.
Okrem toho, hliva obsahuje celý rad vitamínov B, D, C, K, proteíny, steroly, niektoré mastné kyseliny a stopové prvky chrómu, medi, železa, jódu, sodíka, selénu a zinku.
Rakytník

Je je bohatý na vitamín C (obsahuje viac ako desaťnásobok vitamínu C ako pomaranč), organické kyseliny a stopové prvky, výrazne posilňuje imunitný systém.
Prípravky z neho sa používajú predovšetkým ako účinná prevencia proti chrípkovým ochoreniam, ako doplnok liečby pri problémoch so žalúdkom, a pri liečení očných problémov.
Goji (godži)

Sú to sušené plody Kustovnice čínskej, majú sýto červenú farbu a sú veľké asi ako sušené hrozienka. Chuťou pripomínajú niečo medzi brusnicou, jablkom alebo šípkou. Obsahujú 18 druhov aminokyselín, až 21 stopových prvkov (menujme napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor), sú jedným z najbohatších zdrojov karotenoidov zo všetkých známych plodov na Zemi (čo naznačuje už ich jasne červená farba).
Ďalej obsahujú vitamíny C, B1, B2, B6, E a rastlinný sterol beta-sitosterol, ktorý sa využíva pri podpornej liečbe zvýšenej hladiny cholesterolu, pri problémoch s prostatou a má tiež protizápalový účinok.
