ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Bolesť

... od detstva po starobu, bolesť brucha, ucha, hlavy, nôh, dojčenská kolika...

09.09.2016

Keď chlapcov bolia prsia

Andrea Biela

V puberte je pomerne normálne, že chlapci majú prsia citlivé vďaka hormonálnym zmenám a že zaznamenajú zdurenie v oblasti bradaviek.

čítaj viac...viac...

25.06.2015

Cítia malé bábätká bolesť?

Mária Kopčíková

Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.

čítaj viac...viac...

04.08.2014

Rastové bolesti

Mária Kopčíková

Sú deti, ktoré sa v noci budia s plačom a hovoria, že ich bolia nožičky. Rodičia nôžky masírujú, natierajú, dieťa upokojujú a často váhajú, či je to OK alebo majú zobrať dieťa k lekárovi. Môže sa jednať o rastové bolesti.

čítaj viac...viac...

21.01.2013

Bolesť od detstva po starobu

redakcia

V každej fáze života sa stretávame s inými typmi bolesti a prežívame ich iným spôsobom. Malé deti nemôžu povedať, čo ich bolí, ale plač jasne signalizuje, že im niečo je. Starší ľudia majú sklon sústreďovať sa na svoje bolesti a trápenia viac.

čítaj viac...viac...

09.01.2013

Bolesť u detí a DENS terapia

Mgr. Štefan Lednický

Vyvrtnutý členok, chronická nádcha, nepríjemný štípanec od včely, bolesť zúbkov u detí, nepekná jazva po operácií - aj na toto sa dá využiť iná liečba, než medikamentózna.

čítaj viac...viac...

21.04.2009

Bolesť brucha

MUDr. Zuzana Pitoňáková

...Au, mami, mňa bolí bruško!!!... Túto vetu sme už určite počuli doma x krát (resp. nepočuli, pokiaľ máme ešte dočinenia s nemluvniatkom, ale domysleli sme si to). Od hladu? Treba kakať? Zo stresu? Nebodaj slepák? Treba ísť k doktorovi, alebo robím zbytočnú paniku?

čítaj viac...viac...