ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Bolesť

... od detstva po starobu, bolesť brucha, ucha, hlavy, nôh, dojčenská kolika...

09.09.2016

Keď chlapcov bolia prsia

Andrea Biela

V puberte je pomerne normálne, že chlapci majú prsia citlivé vďaka hormonálnym zmenám a že zaznamenajú zdurenie v oblasti bradaviek.

čítaj viac...viac...

25.06.2015

Cítia malé bábätká bolesť?

Mária Kopčíková

Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.

čítaj viac...viac...

04.08.2014

Rastové bolesti

Mária Kopčíková

Sú deti, ktoré sa v noci budia s plačom a hovoria, že ich bolia nožičky. Rodičia nôžky masírujú, natierajú, dieťa upokojujú a často váhajú, či je to OK alebo majú zobrať dieťa k lekárovi. Môže sa jednať o rastové bolesti.

čítaj viac...viac...

21.01.2013

Bolesť od detstva po starobu

redakcia

V každej fáze života sa stretávame s inými typmi bolesti a prežívame ich iným spôsobom. Malé deti nemôžu povedať, čo ich bolí, ale plač jasne signalizuje, že im niečo je. Starší ľudia majú sklon sústreďovať sa na svoje bolesti a trápenia viac.

čítaj viac...viac...

09.01.2013

Bolesť u detí a DENS terapia

Mgr. Štefan Lednický

Vyvrtnutý členok, chronická nádcha, nepríjemný štípanec od včely, bolesť zúbkov u detí, nepekná jazva po operácií - aj na toto sa dá využiť iná liečba, než medikamentózna.

čítaj viac...viac...

21.04.2009

Bolesť brucha

MUDr. Zuzana Pitoňáková

...Au, mami, mňa bolí bruško!!!... Túto vetu sme už určite počuli doma x krát (resp. nepočuli, pokiaľ máme ešte dočinenia s nemluvniatkom, ale domysleli sme si to). Od hladu? Treba kakať? Zo stresu? Nebodaj slepák? Treba ísť k doktorovi, alebo robím zbytočnú paniku?

čítaj viac...viac...

Bolesť brucha u dojčiat

čítaj viac...viac...

Kolika dojčiat

čítaj viac...viac...

01.10.2015

Bolieva vaše dieťa hlava?

MUDr. Soňa Ostrihoňová

Bolesť hlavy u detí patrí medzi časté zdravotné problémy. Určite má každý rodič obavu, z čoho táto bolesť vzniká, akú má príčinu a ako môže svojmu dieťaťu pomôcť. Je dobré vedieť, čo si treba všímať predtým, ako navštívite detského neurológa, aby ste vedeli odpovedať na otázky, ktoré vám určite položí.

čítaj viac...viac...

10.02.2004

Bolesť ucha

Martina Kačániová

Problém, ktorý budete s najväčšou pravdepodobnosťou riešiť i vy. Boľavé uško. Ak nejde o akútny zápal stredného ucha, môže ísť o alergickú reakciu, zatúlanú korálku či kamienok, prípadne sa vytvorila mazová ušná zátka. Prečo sa bolesti zhoršujú práve v noci a ako si s nimi pomôcť?

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###