ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Bolesť

... od detstva po starobu, bolesť brucha, ucha, hlavy, nôh, dojčenská kolika...

25.06.2015

Cítia malé bábätká bolesť?

Mária Kopčíková

Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.

čítaj viac...viac...

04.08.2014

Rastové bolesti

Mária Kopčíková

Sú deti, ktoré sa v noci budia s plačom a hovoria, že ich bolia nožičky. Rodičia nôžky masírujú, natierajú, dieťa upokojujú a často váhajú, či je to OK alebo majú zobrať dieťa k lekárovi. Môže sa jednať o rastové bolesti.

čítaj viac...viac...

21.01.2013

Bolesť od detstva po starobu

redakcia

V každej fáze života sa stretávame s inými typmi bolesti a prežívame ich iným spôsobom. Malé deti nemôžu povedať, čo ich bolí, ale plač jasne signalizuje, že im niečo je. Starší ľudia majú sklon sústreďovať sa na svoje bolesti a trápenia viac.

čítaj viac...viac...

09.01.2013

Bolesť u detí a DENS terapia

Mgr. Štefan Lednický

Vyvrtnutý členok, chronická nádcha, nepríjemný štípanec od včely, bolesť zúbkov u detí, nepekná jazva po operácií - aj na toto sa dá využiť iná liečba, než medikamentózna.

čítaj viac...viac...

21.04.2009

Bolesť brucha

MUDr. Zuzana Pitoňáková

...Au, mami, mňa bolí bruško!!!... Túto vetu sme už určite počuli doma x krát (resp. nepočuli, pokiaľ máme ešte dočinenia s nemluvniatkom, ale domysleli sme si to). Od hladu? Treba kakať? Zo stresu? Nebodaj slepák? Treba ísť k doktorovi, alebo robím zbytočnú paniku?

čítaj viac...viac...

Bolesť brucha u dojčiat

čítaj viac...viac...

inzercia