Nos | Hlava | Detské choroby | DetskeChoroby.Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Nos

01.12.2016

Čistenie nošteka u detí

Andrea Biela

Pri nosíku bábätka hrozí, že ak tyčinkou zájdete dovnútra, môžete poškriabať citlivú sliznicu prípadne sa vám tam tyčinka môže zalomiť.

čítaj viac...viac...

20.09.2016

Treba ísť k lekárovi, keď má škôlkar soplík?

Manuela Kočišová

Bežať k lekárovi, len čo dieťa začne posmrkávať, alebo je v poriadku ísť do detského kolektívu aj so soplíkom?

čítaj viac...viac...

01.11.2016

Nádchu netreba podceňovať

pr

Nádcha je zápalové ochorenie sliznice nosa a prinosových dutín. Príčinou zápalu bývajú vírusy a baktérie. Nekomplikovaná nádcha trvá zvyčajne 7 - 10 dní a prechádza rôznymi štádiami.

čítaj viac...viac...

26.01.2016

Čo s nádchou? Naparovať, alebo inhalovať?

Natália Horváthová

Návykové nosové spreje či sladené sirupy proti kašľu nie sú vždy ideálnou voľbou. Jedným z efektívnych pomocníkov pri respiračných problémoch je inhalácia. Nejde však o klasické naparovanie sa nad hrncom, ale o účinnejší spôsob, ako dostať liečivo na to správne miesto.

čítaj viac...viac...

24.02.2015

Sucho nielen v byte, ale aj v nose

Tomáš Turčan/ PR

V posledných týždňoch sa s nami počasie poriadne zahráva. Raz ortuť teplomera klesala hlboko pod bod mrazu, potom prišlo rýchle oteplenie. V takomto období je ťažké sa primerane obliekať, organizmus trpí výkyvmi a nádcha a prechladnutie nenechajú na seba dlho čakať.

čítaj viac...viac...

25.11.2014

Prechladnuté dieťa, hotová pohroma

Zuzana Janotová /pr

A už je to tu zas. Časté kýchanie, soplíky, kašeľ. Len pred týždňom sme dali svoju ratolesť po chorobe do škôlky, a vyzerá to tak, že opäť môžeme ostať s ním doma. V lepšom prípade týždeň, dva. Príčinou sú rhinovírusy, adenovírusy a ďalšie vírusy, ktoré sa ľahko šíria vzduchom kvapôčkovou cestou. To znamená, že chorý ich vylučuje pri rozprávaní, kýchaní, kašli, použitými vreckovkami.

čítaj viac...viac...