ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Nos

01.12.2016

Čistenie nošteka u detí

Andrea Biela

Pri nosíku bábätka hrozí, že ak tyčinkou zájdete dovnútra, môžete poškriabať citlivú sliznicu prípadne sa vám tam tyčinka môže zalomiť.

čítaj viac...viac...

20.09.2016

Treba ísť k lekárovi, keď má škôlkar soplík?

Manuela Kočišová

Bežať k lekárovi, len čo dieťa začne posmrkávať, alebo je v poriadku ísť do detského kolektívu aj so soplíkom?

čítaj viac...viac...

01.11.2016

Nádchu netreba podceňovať

pr

Nádcha je zápalové ochorenie sliznice nosa a prinosových dutín. Príčinou zápalu bývajú vírusy a baktérie. Nekomplikovaná nádcha trvá zvyčajne 7 - 10 dní a prechádza rôznymi štádiami.

čítaj viac...viac...

26.01.2016

Čo s nádchou? Naparovať, alebo inhalovať?

Natália Horváthová

Návykové nosové spreje či sladené sirupy proti kašľu nie sú vždy ideálnou voľbou. Jedným z efektívnych pomocníkov pri respiračných problémoch je inhalácia. Nejde však o klasické naparovanie sa nad hrncom, ale o účinnejší spôsob, ako dostať liečivo na to správne miesto.

čítaj viac...viac...

24.02.2015

Sucho nielen v byte, ale aj v nose

Tomáš Turčan/ PR

V posledných týždňoch sa s nami počasie poriadne zahráva. Raz ortuť teplomera klesala hlboko pod bod mrazu, potom prišlo rýchle oteplenie. V takomto období je ťažké sa primerane obliekať, organizmus trpí výkyvmi a nádcha a prechladnutie nenechajú na seba dlho čakať.

čítaj viac...viac...

25.11.2014

Prechladnuté dieťa, hotová pohroma

Zuzana Janotová /pr

A už je to tu zas. Časté kýchanie, soplíky, kašeľ. Len pred týždňom sme dali svoju ratolesť po chorobe do škôlky, a vyzerá to tak, že opäť môžeme ostať s ním doma. V lepšom prípade týždeň, dva. Príčinou sú rhinovírusy, adenovírusy a ďalšie vírusy, ktoré sa ľahko šíria vzduchom kvapôčkovou cestou. To znamená, že chorý ich vylučuje pri rozprávaní, kýchaní, kašli, použitými vreckovkami.

čítaj viac...viac...

13.01.2014

Prečo mávame upchatý nos?

redakcia

Ak nepatríte k tým, ktorý majú v nočnom stolíku svoj starý dobrý overený nosokvapkač, od ktorého ste prípadne závislí (čo nie je raritou), väčšinou vtrhnete do lekárne a s gučou osmrkaných vreckoviek v ruke a červeným nosom sa spoliehate na odpoveď magistry na vašu otázku: „Dáte mi diečo dobré da dátchu?“

čítaj viac...viac...

03.10.2016

Ako uvoľniť upchaté dutiny

Mária Kopčíková

Jeseň dorazila ja k nám. Sprevádzajú ju kadejaké kašle, nádcha. Ako uvoľniť upchaté dutiny, najlepšie tak, aby sme sa vyhli nepríjemnej sinusitíde?

čítaj viac...viac...

02.03.2017

Adenoidné deti

Mária Kopčíková

Typický výzor v tvári, problémy s dýchaním, nevyspatosť a únava - len niekoľko príznakov tzv. adenoidných detí. Včasné odhalenie zväčšených nosových mandlí je veľmi dôležité.

čítaj viac...viac...

14.10.2014

Odsávačka hlienov – áno či nie?

Barbora Čambalová

Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###