Mama nalievala synovi do bazénika vodu, utrpel popáleniny 2. stupňa

redakcia 0

Mama chcela schladiť rozhorúčeného 9-mesačného syna, tak mu išla naplniť detský bazénik. Urobila však strašnú chybu, keď ho oprskala horúcou vodou zo záhradnej hadice a spôsobila mu popáleniny druhého stupňa na 30 percentách malého telíčka.

Prípad sa stal v americkom štáte Arizona. V ten deň sa teplota vyšplhala až na 42 stupňov.

Pľuzgiere si všimla, až keď bolo neskoro

Mama povedala, že keď vypúšťala vodu zo záhradnej hadice do bazéna, nevedela, že je voda horúca. Syn sedel pred ňou a oblial ho prúd vriacej vody:

Myslela som si, že plače, lebo sa hnevá. Nemá rád, keď ho oprská voda do tváre. Nevedela som, že plače, lebo mu horí koža,“ povedala mama pre médiá. No až potom zbadala, že na celej pravej strane tela sa mu urobili pľuzgiere.

Ak je vonkajšia teplota 46 stupňov, slnko môže zohriať vodu v hadici až na 65 stupňov. Chýbalo len málo, aby mu horúca voda nespôsobila popáleniny tretieho stupňa.

Mama povedala, že jej syn bude v poriadku a druhých rodičov upozorňuje, aby nespravili takú istú chybu ako ona.

Popáleniny detí tvoria 30% všetkých popálenín evidovaných na Slovensku. Väčšina týchto úrazov sa udeje v domácnosti, preto je pre rodičov veľmi dôležité vedieť, čo v prípade obarenia, či popálenia treba robiť a čo naopak určite nerobiť.

Prečítajte si náš článok: 10 zásadných vecí, ktoré treba dodržať pri prvej pomoci popáleným

»»»»» Prečítajte si aj: Suché utopenie. Nastáva po pobyte vo vode.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 4,30 z 5)
Loading...
Author image

Eva Pavlíková

Do tejto stránky som sa prerodila. Postupne - pôrodmi mojich štyroch detí. A tak sa na svet pozerám očami rodiča. Čo na mysli, to na klávesnici.

články autora...

Pridaj komentár