Detské chorobyAlergie a Imunita

6 látok na posilnenie imunity počas pandémie

 pr   14.04.2020   0

Silný imunitný systém dokáže vírusom a baktériám vzdorovať. Ktoré látky sú pre správne fungovanie imunitného systému nevyhnutné a poskytnú nám pomoc, ktorú v tomto čase tak potrebujeme?

shutterstock

 Vitamín C je základom - to je bez debaty

Dostatočné množstvo vitamínu C v tele je pre správnu funkciu imunitného systému kľúčové. Vitamín C je najdôležitejší vitamín na podporu imunitného systému.

Aktívne pomáha telu bojovať s vírusmi, baktériamu a tiež proti potenciálne rakovinotvorným bunkám. Podávanie vysokých dávok vitamínu C počas ochorenia skracuje čas liečby a zmierňuje symptómy ochorenia. 

Vitamín C vášmu telu dodáte konzumáciou zeleniny, najmä brokolice, kapusty či ružičkového kelu a karfiolu. 

 Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny

O vhodnosti užívania rybieho tuku vedeli svoje už naši predkovia. Nachádzajú sa však v potravinách, ako je rybí tuk, repkový a sójový olej alebo tekvicové semienka či v doplnkoch stravy.  

Znižujú riziko nádorových ochorení a hladinu cholesterolu v krvi, bránia tým upchávaniu ciev a výskytu vysokého krvného tlaku. Zlepšujú psychický stav a pamäť. Nenasýtené mastné kyseliny si ľudské telo, bohužiaľ, nedokáže vyrobiť samo. Nachádzajú sa však v potravinách, ako je rybí tuk, repkový a sójový olej alebo tekvicové semienka či v doplnkoch stravy.

 Zinok 

Zinok je minerál, ktorý významne prispieva k posilneniu obranyschopnosti organizmu a urýchľuje proces uzdravovania. Ak pociťujete prvé príznaky choroby, dodajte svojmu telu čo najskôr zinok. Významne tým prispejete k zníženiu sprievodných javov ochorenia, napríklad horúčky či kašľa.

Zinok  zlepšuje stav kože, urýchľuje hojenie rán alebo pomáha pri únave. Z potravín je zinok obsiahnutý najmä v pečeni, tmavom mäse, mlieku, vaječných žĺtkoch a morských živočíchoch, hlavne ustriciach. Pri úprave potravín však majte na pamäti, že zinok sa varením či mletím ničí. 

 Vitamín A nielen na oči

Dostatok vitamínu A posilňuje imunitný systém organizmu a zvyšuje odolnosť tela proti infekciám. Ak však budete dlho vysedávať pred televízorom alebo to preženiete s alkoholom, vedzte, že tým znižujete množstvo vitamínu A vo svojom tele. Pri jeho doplňovaní vo forme tabliet dajte pozor na rozumnú mieru – vitamín A je jedným z mála vitamínov, ktorým sa je možné predávkovať.

ingimage


 Vitamíny skupiny B – komplexná prevencia

B vitamíny všeobecne pomáhajú udržiavať predovšetkým správne fungovanie metabolizmu, teda proces látkovej premeny vo vašom tele. Hlavným prirodzeným zdrojom B vitamínov, súhrnne označovaných aj ako B-komplex, sú kvasnice, celozrnné obilniny, strukoviny, orechy, ale napríklad aj ryby.

Ak  je vaše telo zaťažované väčšou námahou, môžu vám práve B vitamíny pomôcť s prevenciou proti  vyčerpaniu organizmu. B vitamíny sú kľúčové pre zdravie nervového systému, mozgu a srdca, preto by nemali nášmu telu chýbať. 

Sladké drievko

Sladké drievko je vlastne koreň rastliny sladovky hladkoplodnej Glycyrhiza Glabra), ktorá pochádza z Ázie.

Obsahuje účinné látky, ktoré majú liečivé vlastnosti. Pôsobia antibakteriálne, antivírusovo, protizápalovo, tlmia bolesť . Látky obsiahnuté v sladkom drievku posilňujú našu imunitu, a tým aj obranyschopnosť organizmu proti vírusom a baktériám, a to najmä v období chrípok a prechladnutí. Skúste napríklad čaje.  

TIP z lekárne:


VIUSID je výnimočný prírodný výživový doplnok, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu, výrazne chráni pred vírusmi a ich tvorbou, dopĺňa vitamínové nedostatky v tele a posilňuje imunitný systém.

Špeciálny prírodný výživový doplnok určený pre deti (od 3. rokov) a dospelých. Obsahuje vysoko účinné antivirotické látky, antioxidanty, dôležité vitamíny, aminokyseliny a minerály. Zvyšuje obranyschopnosť a stabilizuje organizmus.

 

KEDY zvoliť VIUSID?

  • V stavoch zlyhávania imunity ( chronické ochorenie obličiek, pečene, žalúdka, cukrovka, onkologické ochorenia )
  • V priebehu viróz sprevádzaných slabým imunitným systémom ( chrípka, koronavírusy, SARS, žltačka, mononukleóza )
  • Podpora organizmu pri nadmernom strese, únave a vyčerpanosti
  • Prevencia pred častými herpetickými infekciami- opakované opary
  • V dermatológii pri dlhodobých kožných problémoch - psoriáza, ekzém Prevencia pri cestovaní do oblastí s vyšším výskytom infekcií .

Viac na www.vasezdravie.com

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.1 z 5. Celkom 10 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised