ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Dýchanie

... anatómia a fyziológia, infekcie, astma, cystická fibróza, tuberkulóza...

22.09.2016

Zápal pľúc

Mária Kopčíková

Príznaky zápalu pľúc sú niekedy nejednoznačné a vždy závisia na tom, čo je pôvodcom zápalu a môžu sa výrazne odlišovať.

čítaj viac...viac...

07.10.2016

Bakteriálny zápal pľúc

Mária Kopčíková

Typický bakteriálny zápal pľúc sa väčšinou objavuje počas zimy. Často začína zimnicou, po ktorej nasleduje horúčka a kašeľ.

čítaj viac...viac...

30.09.2016

Vírusový zápal pľúc

Mária Kopčíková

Spôsobí ho vírus chrípky, herpesu či kiahní. Pre rodičov detí je dôležité pochopiť, že na vírusom zapríčinený zápal pľúc nemá význam nasadzovať liečbu antibiotikami.

čítaj viac...viac...

23.09.2016

Zápal pľúc - diagnostika a liečba

Mária Kopčíková

Prvým a základným spôsobom diagnostiky pneumónie je podrobná anamnéza. Liečba zahŕňa akési základné opatrenia a liečbu medikamentmi.

čítaj viac...viac...

17.09.2016

Zápal priedušiek u detí

MUDr. Danka Nováková

Záchvaty suchého, dráždivého kašľa, ktorý prechádza do vlhkého, hlienovitého, zvýšená teplota, malátnosť i ťažkosti s dýchaním.

čítaj viac...viac...

16.02.2016

Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?

redakcia

Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)

čítaj viac...viac...

27.11.2015

Nepríjemný kašeľ zaženiete bylinkami!

Ak vstávate s rannými bolesťami na hrudníku, vytrvalým kašľom alebo už dokonca vykašliavate či máte horúčku, s najväčšiu pravdepodobnosťou čelíte zápalu priedušiek. Priedušky sú totiž veľmi citlivé a to najmä na jeseň, počas ktorej „zúria“ chrípkové vírusy.

čítaj viac...viac...

04.12.2014

Čierny kašel - prudko nákazlivé ochorenie

Zuzana Janotová

Obávaný čierny kašeľ, ktorý pre našich starých rodičov znamenal smrť, je opäť aktuálnym zdravotným problémom. Pôvodcom vysoko nákazlivého ochorenia je baktéria Bodretella partussis. Ľahko sa šíri vzduchom nielen pri kýchaní a kašľaní, ale už pri hlasnom hovore alebo výdychu. Nebezpečné je, že baktéria v aktívnom akútnom štádiu, ktoré sa prejavuje zvyčajne ako bežné prechladnutie, produkuje toxín.

čítaj viac...viac...

26.11.2014

Doprajte deťom zdravý nádych: Inhalovanie dokáže zázraky!

Adriana Blahová

Suchý vzduch a kopa kamarátov v škôlke či škole prináša rodičom riziká a obavy, pretože nech sa snažíte svoje dieťa pred chorobou akokoľvek ochrániť, nádcha a choroba si ho nájdu. Pomôže, ak si zadovážite domáci inhalátor.

čítaj viac...viac...

25.07.2015

Astmatik a šport

Mária Kopčíková

Kedysi boli deti s astmou od športu odrádzané. Dnes to už neplatí a z rôznych štúdií vieme, že aktívny pohyb a športovanie astmatikom pomáha. Ktoré športy sú vhodné pre astmatikov?

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###