ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Ústa a zuby

06.01.2017

Slintačka

eva/ redakcia

Volám do škôlky: „Dnes neprídeme“. „Aj vy už máte tú slintačku?“ – bezstarostne sa opýta škôlková teta na druhom konci telefónu. Hm, šíri sa to rýchlo.

čítaj viac...viac...

05.09.2016

6 tipov, ako pomôcť dieťaťu, čo škrípe zubami

Mária Kopčíková

Existuje viacero možností, ako ťažkosti bruxizmu zmierniť - gymnastika, protetické pomôcky, či zmiernenie stresu a úzkosti.

čítaj viac...viac...

04.07.2016

Sladké a neškodné pre zúbky deti? Existuje!

Mária Kohutiarová

Deti milujú sladké. To naj je vždy lízatko alebo cukrík. Zo zdravotného hľadiska to ideálne riešenie nie je. Žijeme však presladenú dobu a ťažko sa eliminujú cukry v strave. Následne sa to odráža na našom zdraví.

čítaj viac...viac...

16.05.2016

Máte herpes? Nebozkávajte svoje dieťa. Nikde.

Mária Kopčíková

Zatiaľ čo u dospelých sa objaví obvykle na perách, u malých detí sa prejaví výsev v ústočkách a na ďasnách. Vytvoria sa bolestivé pľuzgieriky, afty. Dochádza k zápalu ďasien, ktoré sú začervenané a silno bolestivé. Dieťa odmieta jesť, je nepokojné a nápadne sliní. Toto ochorenie môže byť sprevádzané horúčkou.

čítaj viac...viac...

11.03.2016

Zápal ďasien u detí

Mária Kopčíková

Veľa ľudí si myslí, že zápaly ďasien sú záležitosťou len dospelých. Výskumy však dokazujú, že sa týkajú aj pomerne veľkého počtu detí a adolescentov. Príčinou môže byť nedostatočná ústna hygiena, fajčenie u starších detí, znížený prísun vitamínov a zubný kameň.

čítaj viac...viac...

10.05.2015

Bolesť zubov u detí – ako na ňu s liekmi i bez nich

Mária Kopčíková

Bolesť zubov pozná väčšina z nás ako tupú, nepríjemnú bolesť. My dospelí si s ňou ako ta poradíme, ale ako ju pomôcť prekonať našich deťom? Poďme sa pozrieť na príčiny bolesti zubov, na medikamentózne i prírodné spôsoby, ako sa s bolesťou vysporiadať.

čítaj viac...viac...

03.01.2016

Zlomený zub

(MikSa), redakcia

Prišlo vaše dieťa o mliečny zub? Viete, čo treba v takom prípade robiť? Pravidlo č. 1: Urobte všetko preto, aby ste zub (samozrejme i dieťa) zachránili. Konajte rýchlo a pohotovo.

čítaj viac...viac...

03.01.2017

Bude nosiť strojček na zuby

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Všetko, čo potrebujete o strojčekoch na zuby - fixných i vkladacích pre krásen zuby vašich detí.

čítaj viac...viac...

24.03.2017

Soor, žabka, múčnivka

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Za všetkými tromi slovami je skrytá tá istá choroba - kandidóza úst, ktorá trápi najmä našich najmenších. Príznaky, liečba, prevencia sooru či "žabky".

čítaj viac...viac...

08.02.2017

Zubný kaz u detí a jeho príčiny

Lenka Tománková

Zubný kaz je infekčné multifaktoriálne ochorenie, ktoré je spôsobované baktériami rovnako ako nádcha alebo angína a tiež sa musí vyliečiť. Baktérie, cukor a čas - tri faktory, ktoré sa podieľajú na vzniku zubných kazov.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###