Viac o očkovaníPrečo sa očkovať

Povinné očkovanie detí

 Viera Michaličová, publicistika   23.10.2005   24

Odpovedá MUDr. Kvetoslava Prcúchová, hlavná odborníčka MZ SR pre primárnu starostlivosť pre deti a dorast

 

 • Musia povinné očkovanie absolvovať všetky deti?
 • Áno. Je to uvedené v Zákone o ochrane zdravia. Nie je to typické len pre Slovensko. Ide o očkovanie, ktoré sa robí na celom svete. My očkujeme podľa európskych schém, ktoré používajú vyspelé, ale aj východné krajiny.

 • Sú skutočne zaočkované všetky deti? Myslím teraz na zaostalejšie oblasti, sociálne zaostalé rodiny.
 • U nás sa zachoval systém starostlivosti o deti v primárnej starostlivosti, tzn. že máme okrem všeobecných lekárov pre dospelých aj pediatrov priamo v teréne. Je pokryté celé územie. Znamená to, že všetky deti sú vedené v evidencii. Je zabezpečené, že každý pediater má svoju databázu detí a musí vedieť, ktoré dieťa neprišlo na očkovanie. Evidencia je veľmi prísna a epidemiológmi pravidelne kontrolovaná.

 • Napriek tomu poznáme v praxi prípady, keď sa očkovaniu detí niektorí rodičia vyhli. Objavili sa už aj choroby, ktoré tu roky neboli. Čo sa deje v prípade, ak rodič nedá svoje dieťa zaočkovať?
 • Ľudské práva hovoria aj o tom, že rodič môže rozhodnúť aj negatívne, pokiaľ tým neohrozuje život dieťaťa. V takom prípade musí lekár túto skutočnosť hlásiť na hygienu, upovedomiť verejné zdravotníctvo. V prvom rade by mal však presvedčiť matku.

 • Vo vyspelých štátoch sa množia diskusie na tému opodstatnenosti povinného očkovania detí. Odborníci sa jednoznačne prikláňajú k súhlasnému stanovisku.
 • V niektorých prípadoch sa pristupuje k očkovaniu individuálnemu, najmä vo vyspelých štátoch, napríklad v prípade tuberkulózy. Tam sa očkujú iba rizikové skupiny detí. Treba však brať do úvahy ekonomickú a politickú situáciu. Migrácia obyvateľstva v poslednom čase je argumentom pre to, že treba vyčkať s takýmito postupmi a že plošné očkovanie je v tomto období naozaj veľmi dôležité. Prichádza k nám stále viac cudzincov.

 • Čo znamená pre detskú populáciu „plošné očkovanie“. Vieme, že niektoré choroby absolútne vymizli, niektoré sa vracajú. Prečo je povinné očkovanie opodstatnené? - Asi by si nikto nedovolil prestať s povinným očkovaním. My si už nepamätáme, aké strašné sú ochorenia, proti ktorým sa u nás v Európe očkuje. Niektoré matky majú negatívny postoj preto, že už nepoznajú tieto choroby. Ukazuje sa, že ak sa prestane očkovať, môžu sa ochorenia znovu vracať, a potom je zvládnutie situácie oveľa ťažšie.

 • Je povinnosťou detského lekára pozývať rodičov na povinné očkovanie detí?
 • Nie je to určené v zákone. Rodiča by mala predovšetkým zdravotná poisťovňa informovať o tom, aké má vo verejnom zdravotníctve práva a povinnosti. Čo sa týka praktických lekárov pre deti a dorast, naďalej pozývajú deti na očkovanie, pretože je to dosť komplikovaný systém. Rodičia musia totiž prísť s dieťaťom presne po 6 týždňoch po prvom očkovaní, inak by mohlo očkovanie prepadnúť. My radšej vynakladáme na pozvania aj svoje peniaze, pozývame rodičov telefonicky alebo písomne na prehliadky, kde sa očkovanie robí.

 • Koľko povinných očkovaní je, v akom veku a proti čomu?
 • Prvé očkovanie je už 5. deň po narodení. Deti dostávajú očkovanie proti TBC. V 9. týždni sa začína s očkovaním proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, infekciám, žltačke typu B a proti polyamialitide. Je to šesť ochorení, u ktorých sa robí prevencia. Toto očkovanie sa robí do jedného roka trikrát. V 15.-18. mesiaci je očkovanie - trojkombinácia – osýpky, rubeola a mumps. Potom je už len preočkovanie v 3., 6., 11., 13. roku života. To sú preočkovania ochorení, na ktoré boli očkované v ranom detstve. V 13. roku veku dieťaťa je posledné očkovanie. Ďalšie majú dospelí v 23. roku.

 • Ako je to s očkovacími vakcínami, je ich už dostatok? Pre časom totiž boli problémy s ich distribúciou?
 • Zmenou systému od 1. januára budúceho roka majú rodičia demokratickú možnosť výberu a kúpy inej očkovacej látky, ktorá existuje na trhu, s tým, že sa im bude odpočítavať paušálna suma stanovená na očkovaciu látku. Umožnila sa tým kúpa aj tých očkovacích látok, o ktorých sa uvádza, že majú oveľa menej vedľajších účinkov. Podľa skúseností praktických lekárov pre deti a dorast je to pravda. Keďže vo výbere vakcín je variabilita, firmy sa veľmi ťažko prispôsobovali skutočnosti, že nielen jedna vakcína bude zaujímavá na trhu. Najväčší problém bol s očkovaním obrny, ktoré sme modernizovali, prešli sme od lyžičkovej formy na injekčnú.

 • Už teda nie sú problémy?
 • Problémy sa riešili prvý polrok, niektoré riešime aj teraz, pretože firmy ťažko zabezpečujú malé množstvo očkovacích látok pre malé Slovensko. Myslím si, že vakcín musí byť dosť, pretože ide o deti. Teraz im dávame päťzložkovú vakcínu, ktorej je dostatok.

  Odznelo v pravidelnej relácii Slovenského rozhlasu DOMÁCA LINKA.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.2 z 5. Celkom 20 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
tahuVaše meno napísané 03.10.2015 21:39

Nemôžem uveriť tomu , že ľudia v 21. storočí veria, že z očkovania môže vzniknúť autizmus...

Ale kedysi sa upaľovali bosorky, tak asi ešte treba pár rokov počkať, kým všetci pochopia.Váš komentár

Ján Kotlár napísané 11.12.2014 19:29

Váš komentár

Celé povinné očkovanie u nás je špinavá hra PENTY, farmaceutických firiem a ich podplatených prisluhovačov z radov lekárov, poslancov a ministrov. Prečo je povinné očkovanie hexavakcínou? Prečo si nemôže rodič vybrať tak ako v Rakúsku, kde je zdravie obyvaťeľstva na vyššiej úrovni, ako na Slovensku?! Náš krásny Jakubko bol do dvoch rokov úplne zdravý, kým nebol zaočkovaný hexavakcínou. Začali problémy a do pol roka sa stal diabetikum I.typu! Kto nevie, čo to znamená, je to pichanie inzulínu 5x denne a pichanie glukomerom minimálne 7x denne celý život!!! Nákupy inzulínu, ihiel, prúžkov do glukomeru, ...to sú ďaľšie trvalé zisky pre mafie obchodujúce so zdravím a so životmi! Všetci rodičia by sa mali spojiť v boji proti týmto špinavostiam! Farmaceutické firmy nepotrebujú zdravých, alebo mŕtvych ľudí - potrebujú trvalo postihnutých!

Lia napísané 13.03.2011 09:09

Precitala som si Vase prispevky, ale doposial som sa nedozvedela, ako oznamit svojej pediatricke, ze svojho syna nechcem dat zaockovat. Nechcela som ho dat ockovat, preto som nechodila na poradne, ale na druhej strane by som na poradnu rada sla, ale kedze mi ho budu chciet hned zaockovat, tak tam radsej nechodim. Prosim poradte nejaky dobry clanok, resp. nieco, cim by sme mohli argumentovat u lekarky pred zaockovanim. Dakujem velmi pekne

BuG_ToM napísané 16.03.2011 20:34

LIA: pozri sa sem

RizikáOckovania.sk

Ockovanie.org

slobodavockovani.sk

dalej si pozri stránku:

www.truthbooks.blogspot.com

dole na stránke je oddelenie knihy pre zdravie a su tam knihy o očkovaní, stiahni a čítaj

Juli napísané 20.02.2011 17:23

Preposielam. Ak máte niekto osobnú skúsenosť alebo známych s podobným problémom, prosím ozvite sa na týchto kontaktoch Ďakujem Juli

 

Obraciam sa na vás všetkých s naliehavou výzvou.

Píšeme prezidentovi, premiérke a pár poslancom. Potrebujeme čo najviac prípadov konkrétnych postihov očkovaním, aby si títo politici uvedomili, že nejde len o promile ale o veľmi veľa detí.

Máme zatiaľ zoznam 10 veľmi vážnych prípadov vrátane viacerých cukroviek, oslepnutia a úmrtia. Prosím všetkých ktorí máte v rodine alebo medzi známimi prípad postihu, vyžiadajte si súhlas na spomenutie tohto prípadu v listoch štátnikom v rozsahu meno, priezvisko, mesto a stručný opis postihu dieťaťa (vrátane veku, kedy sa to stalo).

Môžu to byť aj ekzémy, alergie, poruchy správania, zaostávanie vo vývoji, disgrafia, dislexia a podobné - nemusia to byť len najzávažnejšie postihy. Ak by to išlo, skúste pridať aj kontakt na rodinu - mejl alebo telefón, ak by súhlasili, ak nie, tak mi to pošlite aj bez tohoto údaju. Chceme to mať pokope, aby sme mohli pohotovo reagovať, keď bude treba užiniť dáky krok.

O reakcie prosím čo najskôr, najneskôr do konca mesiaca.

(Aj po tomto termíne môžte zhromažďovať a posielať prípady, ale už sa nedostanú do týchto listov. Ale budeme ešte písať hlavnému hygienikovi a ešte raz ombudsmanovi a činiť ďalšie kroky, takže sa v každom prípade zídu)

 

Ďakujem

Veľa šťastia v detektívnej práci praje

Iva Vranská Rojková

vakcina.ivr@gmail.com

 

....................................................................................

 

Vaše príbehy môžte zasielať priamo na hore uvedený email alebo mne prostredníctvom facebooku.

Ďakujem

Lenka Molitorisová

Qwerety napísané 19.01.2011 20:28

Pekná diskusia zwinker

 

Ja by som len chcel opravit pani MUDr. Kvetoslavu Prcúchovú a to v niekolkych bodoch, kde vyslovene zavadza:

 

Musia povinné očkovanie absolvovať všetky deti? ANO

 

tak nie, nemusia, moje napriklad ma iba BCG, ktorej som nevedel zabranit. Tak ze mili rodicia, nemusite vase deti dat ockovat ak nechcete a vobec nie je bezne na celom svete, ze je to povinne.

 

Tiez nie je pravda ze lekar musi hlasit "odmietacov" ockovania na hygienu. Nasa lekarka nas nenahlasila.

 

a posledna poznamka k vete "Asi by si nikto nedovolil prestať s povinným očkovaním." ale dovolil, tak napriklad hned u susedov v AT nie je povinne ockovanie, dalej v Nemecku, Velkej Britanii a tak dalej...

Lucia napísané 11.01.2011 13:28

Dobry den chcela by som sa opytat ci ma niekto skusennost s tym ze nedal dieta zaockovat uz v nemocnici a ani dalsie vakciny povinne. Mam 1 r. syna a dala som ho zaockovat, teraz to velmi lutujem. Ked sa narodil bol uplne zdravy a po prvej povinnej vakcine v 3-4 m. zacal mat atopicky exem a uz teraz je hyperaktivny viem ze je to z ockovania nakolko v tej vakcine je humus. a druhe dietatko si nechcem dat zaockovat vie mi niekto poradit ako postupovat dakujem.

Peter napísané 10.01.2011 12:07

Ľudská imunita je tak zložitý a dosiaľ neprebádaný systém, že zasahovať do nej je tou najoplzlejšou drzosťou zo strany človeka.Na svete existuje niekoľko tisíc chorôb, očkuje sa proti niekoľkým a div sa svete, nevyhynuli sme...i keď vďaka dnešnej lekárskej "vede", ktorá praktizuje VÝLUČNE symptomatickú "liečbu" a vďaka farmaceutickým firmám zabezpečujúcim si neustály prísun pacientov a tým aj príjmov akýmkoľvek spôsobom, k tomu nemáme ďaleko.Vynútené očkovanie je hrubým zásahom do slobody človeka.Vy vyplašení sa dávajte pokojne očkovať a vlastne tým budete chránení pred nákazou od nás nevyplašených... Pozrite si knihu John Virapen:Nežiadúci účinok:Smrť...prejde Vás sranda a budete vyplašení ešte viac.

Juli napísané 07.01.2011 19:08

Chcem Vas poprosit aby ste sli podpisat peticiu ktora prebieha na Slovensku za slobodnu volbu v ockovani. tu najdete aj info aj miesta zberni. takisto aj na facebooku je zalozena skupina. Dakujem

www.slobodavockovani.sk

Lucia napísané 07.01.2011 14:21

V Taliansku, konkretne v regione VENETO, ockovanie od roku 2008 nie je povinne. Rodic sa rozhoduje sam, ci dieta zaockovat proti tetanu, ci zaskrtu, mumpsu...urcite je jednoduchsia cesta sa rozhodnut, ok, zaockujem moje dieta, je tazsie sa rozhnodut, nezaockujem, velka zodpovednost...je tu viacej dostupnej odbornej literatury k dispozicii, napr: od dott. Raffaele Barisani, od Eugenio Serravelle neviem ci su prelozene do slovenciny, odporucam precitat, ja som si teraz viacej toho nastudovala, a informovala sa...a som velmi rada. Dnes viem, ze moja dcera, ktora ma 1 mesiac, nebude ockovana proti tetanu a ani proti zaskrtu! Ved len napr. vakcina proti tetanusu obsahuje ortut, hlinik....ked som zistila, ake vsetky negativne vplyvy ma ako napr. alergie, autizmus, .... nikto ma nepresvedci, aby som dieta zaockovala...otazka: pre koho su vynosom povinne ockovania? hlavne pre farmacuticke spolocnosti, mozno i pre skorumpovanych politikov...myslim, ze i u nas na Slovensku a v inych statoch by mali rodicia sami rozhodnut, ci dieta zaockovat alebo nie.

gizmo napísané 17.03.2010 11:28

suhlasim ,ze ockovanie je obchod so strachom...je to strasne ked cloveka vydieraju slovami, ... ze ked ti dieta umre napr. na mums alebo tbc tak si to zoberies na svedomie? A co ked umrie aj tak a bude zaockovane potom to bude koho svedomie ? odskodni ma stat, firma farmateuticka alebo lekar???? Nie sa to zahovori ,ze smola stava sa...

Stve ma preco nemozu mat ludia slobodnu volbu ale su pod tlakom a zastracovani....ved kto chce nech sa da zaockovat na vsetko mozne..a nemusi sa bat ,ze ochorie od nezaockovanzch... Mr. Green

judge napísané 17.08.2010 00:26

viem ze moj komentar vazi hovno v tomto svete...chcem iba povedat ze ... LIKE!!! :o]]]]

Monika napísané 04.01.2011 15:53

Váš komentár

Ahojte

rada by som sa pripojila k nazoru ze ockovanie nie je ta najspravnejsia cesta k zdraviu. Farmako-Mafie si pripravuju nov. pacientov, kedze stari pac.uz dochadzaju. Ockovanim vkladaju choroby, ktore sa samozrejme prejavuju az v neskorsom veku. A kto je najlepsi pacient, predsa novorodenec, ktory nesteka. Niekto vo vlade si zoberie malu kôpku penazi a vytvori povinne ockovanie a biznis je na svete. Preco nasi pra-rodicia nemali cukrovku a pod. lebo neboli ockovani. Pozrime sa dnes kolko ludi je v cakarniach. Ak by sme sa prestali ockovat prichadzali by Farmako o velke prachy. Bohuzial vela ludi nevie ake nebezpecne je ockovanie, dokonca ani sam lekar niekedy nema zaujem preverit si co je vo vakcine. My sme odmietli ockovanie a lekar nas nahlasil na urad. Myslim, ze sme rodicia ktori davaju detom vsetko a brala som to ako velku urazku ked ma moj dets. lekar nahlasil ako zlocinca. Odmietli sme iba pneumokokove ockovanie. Vyhrazali sa pokutou v zmysle zakona, keby sa zamysleli preco sme to odmietli. Dnes lekari nelieca, iba pozoruju a hadaju, nerozumia svojej profesii. Zabudli ze maju liecit aj dusu nie iba fyzicke telo. Som zdesena ked z ust lekara vychadzaju slova, ze pre dieta nie je nic lepsie ako ockovanie. Pravdepodobne chybal v skole, neviem si to vysvetlit. Bud studoval pred 60 rokmi a nema ziadne znalosti o novych poznatkoch alebo ma prilis velke vrecka.Skoda, ze ludia ktori mozu nieco zmenit sa iba prizeraju a nic neurobia. Moje deti vediem k tomu, aby studovali a naberali znalosti kde mozu, aby mali moznost atakovat a bojovat proti ludom ktori skodia a zarabuju na detoch. Nech sa hanbia, a aj tak si peniaze uziju iba v tomto zivote. To je asi vsetko.

Slávka napísané 17.11.2009 17:22

S týmto príspevkom rozhodne nesúhlasím. Tým, že deti hneď zaočkujeme, ich telu ponúkneme všetky možné choroby, na ktoré si deti vytvoria! imunitu. Je pravda, že dieťa môže ochorieť na niektorú z jednotlivých chorôb, no už má v sebe protilátky a dokáže sa s ňou lepšie vysporiadať... Naopak, dieťa, ktoré nie je zaočkované, má vyššiu šancu chorobe podľahnúť, keďže nemá vybudované protilátky.

BuG_ToM napísané 18.11.2009 07:13

SLAVKA: to je len zbozne prianie propagatorov ockovania, zdrave dieta nedostale len tak lahko chorobu. Ockovanim im nicime ich vlastnu imunitu, lebo telo neustale vyvija protilatky, na vsetky choroby proti ktorym je ockovane a nema cas na ochranu proti inym chorobam, ktore ho nakazia pomerne lahko. Preto deti v dnesnej dobe su na tom tak zdravotne spatne...

Slávka napísané 18.11.2009 16:00

lenže keby neboli očkovacie látky, tak nás tie choroby zabijú!! len vďaka očkovaniu sme sa veľa chorôb zbavili...a to že dnešné deti majú nádchu, neznamená že sú tak vážne choré ako napr. na TBC... čo je veľmi zákerná choroba... a nebyť očkovania... dodnes na ňu ľudia umierajú...

BuG_ToM napísané 19.11.2009 16:46

Slavka: no istéééé!! smile vlastne pred vyrobenim prvej vakciny ludia ani neexistovali, lebo hned umreli na nejaku chorobu smile

Iba nadchu maju? A co astma a autizmus, choroby ktore neexistovali pred zacatim vakcinacie?

Tuberkuloza je hlavne choroba chudoby, spatnych zivotnych podmienok...

nikina napísané 20.03.2010 13:26

big greenDDúplnú pravdu máš!!plne s tebou súhlasím

judge napísané 17.08.2010 00:28

a Ty to odkial vies? Citala si v knizke alebo Ti to nebodaj niekto povedal? Tak skus aj druhu stranu mince, t.j. ake jedy su v ockovacich latkach!!!!!

juli napísané 18.09.2010 20:03

Tak tak...tiez nechapem preco si vsetci myslia ze doktori s vakcinami su cosi svate. Vakciny obsahuju take svinstva, ale bezny clovek to nema ako vediet kedze lekar ho ani neupozorni ze mu moze dieta zomriet aj po ockovani, ochoriet na detsku mozgovu obrnu alebo mat do konca zivota nasledky. Pre dieta je najdolezitejsie aby ho matka dojcila co najdlhsie a tym mu vybuduje lepsiu imunitu ako desat vakcin. Lenze dnesne matky rychlo odstavia dieta na tie susene svinstva a deti nemaju dostatocnu imunitu. Keby rodicia dbali o svoje deti a najma o to co jedia, kolko pohybu maju a ako celkovo ziju, nepchali ich antibiotika pri kazdom sopli ale vyuzivali prirodnu medicinu a vychodnu medicinu ktore su tu tisicky rokov na rozdiel od zapadnej hned by klesol pocet ochoreni. Sak dnesne deti sedia cely den pred TV alebo PC, napchavaju sa fastfoodmi, sladkostami a pod. Vraj demokracia...aka, ked si clovek nemoze slobodne vybrat?

Roman napísané 24.09.2012 04:59

Váš komentárhttp://www.lewrockwell.com/miller/miller15.html

Roman napísané 24.09.2012 05:04
Filip napísané 28.10.2009 00:46
BuG_ToM napísané 09.09.2009 14:50

Povinné očkovanie detí - je ta najstupidnejsia forma prevencie, ktora je nespolahliva a zbytocna. Dieta hned od zaciatku zivota je vystavene obrovskemu mnozstvu chemickych latok, ktore presahuju maximalne doporucene davky pre dospeleho cloveka! Do 6roku svojho veku ockovane 7x s proti priblizne 30chorobam, je v tom zahrnute opakovane preockovanie. Povedzte ockovaniu NIE! Zabija prirodzenu imunitu deti a zhorsuje ich zdravotny stav, pripravuje deti na horsie zvladanie chorob a tym zvysene navstevy zdravotnych zariadeni v buducnosti. Je to obchod zo strachom, pre zisky Farmako-Mafie!!!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku
tahuVaše meno napísané 03.10.2015 21:39

Nemôžem uveriť tomu , že ľudia v 21. storočí veria, že z očkovania môže vzniknúť autizmus...

Ale kedysi sa upaľovali bosorky, tak asi ešte treba pár rokov počkať, kým všetci pochopia.Váš komentár

Ján Kotlár napísané 11.12.2014 19:29

Váš komentár

Celé povinné očkovanie u nás je špinavá hra PENTY, farmaceutických firiem a ich podplatených prisluhovačov z radov lekárov, poslancov a ministrov. Prečo je povinné očkovanie hexavakcínou? Prečo si nemôže rodič vybrať tak ako v Rakúsku, kde je zdravie obyvaťeľstva na vyššiej úrovni, ako na Slovensku?! Náš krásny Jakubko bol do dvoch rokov úplne zdravý, kým nebol zaočkovaný hexavakcínou. Začali problémy a do pol roka sa stal diabetikum I.typu! Kto nevie, čo to znamená, je to pichanie inzulínu 5x denne a pichanie glukomerom minimálne 7x denne celý život!!! Nákupy inzulínu, ihiel, prúžkov do glukomeru, ...to sú ďaľšie trvalé zisky pre mafie obchodujúce so zdravím a so životmi! Všetci rodičia by sa mali spojiť v boji proti týmto špinavostiam! Farmaceutické firmy nepotrebujú zdravých, alebo mŕtvych ľudí - potrebujú trvalo postihnutých!

Lia napísané 13.03.2011 09:09

Precitala som si Vase prispevky, ale doposial som sa nedozvedela, ako oznamit svojej pediatricke, ze svojho syna nechcem dat zaockovat. Nechcela som ho dat ockovat, preto som nechodila na poradne, ale na druhej strane by som na poradnu rada sla, ale kedze mi ho budu chciet hned zaockovat, tak tam radsej nechodim. Prosim poradte nejaky dobry clanok, resp. nieco, cim by sme mohli argumentovat u lekarky pred zaockovanim. Dakujem velmi pekne

BuG_ToM napísané 16.03.2011 20:34

LIA: pozri sa sem

RizikáOckovania.sk

Ockovanie.org

slobodavockovani.sk

dalej si pozri stránku:

www.truthbooks.blogspot.com

dole na stránke je oddelenie knihy pre zdravie a su tam knihy o očkovaní, stiahni a čítaj

Juli napísané 20.02.2011 17:23

Preposielam. Ak máte niekto osobnú skúsenosť alebo známych s podobným problémom, prosím ozvite sa na týchto kontaktoch Ďakujem Juli

 

Obraciam sa na vás všetkých s naliehavou výzvou.

Píšeme prezidentovi, premiérke a pár poslancom. Potrebujeme čo najviac prípadov konkrétnych postihov očkovaním, aby si títo politici uvedomili, že nejde len o promile ale o veľmi veľa detí.

Máme zatiaľ zoznam 10 veľmi vážnych prípadov vrátane viacerých cukroviek, oslepnutia a úmrtia. Prosím všetkých ktorí máte v rodine alebo medzi známimi prípad postihu, vyžiadajte si súhlas na spomenutie tohto prípadu v listoch štátnikom v rozsahu meno, priezvisko, mesto a stručný opis postihu dieťaťa (vrátane veku, kedy sa to stalo).

Môžu to byť aj ekzémy, alergie, poruchy správania, zaostávanie vo vývoji, disgrafia, dislexia a podobné - nemusia to byť len najzávažnejšie postihy. Ak by to išlo, skúste pridať aj kontakt na rodinu - mejl alebo telefón, ak by súhlasili, ak nie, tak mi to pošlite aj bez tohoto údaju. Chceme to mať pokope, aby sme mohli pohotovo reagovať, keď bude treba užiniť dáky krok.

O reakcie prosím čo najskôr, najneskôr do konca mesiaca.

(Aj po tomto termíne môžte zhromažďovať a posielať prípady, ale už sa nedostanú do týchto listov. Ale budeme ešte písať hlavnému hygienikovi a ešte raz ombudsmanovi a činiť ďalšie kroky, takže sa v každom prípade zídu)

 

Ďakujem

Veľa šťastia v detektívnej práci praje

Iva Vranská Rojková

vakcina.ivr@gmail.com

 

....................................................................................

 

Vaše príbehy môžte zasielať priamo na hore uvedený email alebo mne prostredníctvom facebooku.

Ďakujem

Lenka Molitorisová

Qwerety napísané 19.01.2011 20:28

Pekná diskusia zwinker

 

Ja by som len chcel opravit pani MUDr. Kvetoslavu Prcúchovú a to v niekolkych bodoch, kde vyslovene zavadza:

 

Musia povinné očkovanie absolvovať všetky deti? ANO

 

tak nie, nemusia, moje napriklad ma iba BCG, ktorej som nevedel zabranit. Tak ze mili rodicia, nemusite vase deti dat ockovat ak nechcete a vobec nie je bezne na celom svete, ze je to povinne.

 

Tiez nie je pravda ze lekar musi hlasit "odmietacov" ockovania na hygienu. Nasa lekarka nas nenahlasila.

 

a posledna poznamka k vete "Asi by si nikto nedovolil prestať s povinným očkovaním." ale dovolil, tak napriklad hned u susedov v AT nie je povinne ockovanie, dalej v Nemecku, Velkej Britanii a tak dalej...

Lucia napísané 11.01.2011 13:28

Dobry den chcela by som sa opytat ci ma niekto skusennost s tym ze nedal dieta zaockovat uz v nemocnici a ani dalsie vakciny povinne. Mam 1 r. syna a dala som ho zaockovat, teraz to velmi lutujem. Ked sa narodil bol uplne zdravy a po prvej povinnej vakcine v 3-4 m. zacal mat atopicky exem a uz teraz je hyperaktivny viem ze je to z ockovania nakolko v tej vakcine je humus. a druhe dietatko si nechcem dat zaockovat vie mi niekto poradit ako postupovat dakujem.

Peter napísané 10.01.2011 12:07

Ľudská imunita je tak zložitý a dosiaľ neprebádaný systém, že zasahovať do nej je tou najoplzlejšou drzosťou zo strany človeka.Na svete existuje niekoľko tisíc chorôb, očkuje sa proti niekoľkým a div sa svete, nevyhynuli sme...i keď vďaka dnešnej lekárskej "vede", ktorá praktizuje VÝLUČNE symptomatickú "liečbu" a vďaka farmaceutickým firmám zabezpečujúcim si neustály prísun pacientov a tým aj príjmov akýmkoľvek spôsobom, k tomu nemáme ďaleko.Vynútené očkovanie je hrubým zásahom do slobody človeka.Vy vyplašení sa dávajte pokojne očkovať a vlastne tým budete chránení pred nákazou od nás nevyplašených... Pozrite si knihu John Virapen:Nežiadúci účinok:Smrť...prejde Vás sranda a budete vyplašení ešte viac.

Juli napísané 07.01.2011 19:08

Chcem Vas poprosit aby ste sli podpisat peticiu ktora prebieha na Slovensku za slobodnu volbu v ockovani. tu najdete aj info aj miesta zberni. takisto aj na facebooku je zalozena skupina. Dakujem

www.slobodavockovani.sk

Lucia napísané 07.01.2011 14:21

V Taliansku, konkretne v regione VENETO, ockovanie od roku 2008 nie je povinne. Rodic sa rozhoduje sam, ci dieta zaockovat proti tetanu, ci zaskrtu, mumpsu...urcite je jednoduchsia cesta sa rozhodnut, ok, zaockujem moje dieta, je tazsie sa rozhnodut, nezaockujem, velka zodpovednost...je tu viacej dostupnej odbornej literatury k dispozicii, napr: od dott. Raffaele Barisani, od Eugenio Serravelle neviem ci su prelozene do slovenciny, odporucam precitat, ja som si teraz viacej toho nastudovala, a informovala sa...a som velmi rada. Dnes viem, ze moja dcera, ktora ma 1 mesiac, nebude ockovana proti tetanu a ani proti zaskrtu! Ved len napr. vakcina proti tetanusu obsahuje ortut, hlinik....ked som zistila, ake vsetky negativne vplyvy ma ako napr. alergie, autizmus, .... nikto ma nepresvedci, aby som dieta zaockovala...otazka: pre koho su vynosom povinne ockovania? hlavne pre farmacuticke spolocnosti, mozno i pre skorumpovanych politikov...myslim, ze i u nas na Slovensku a v inych statoch by mali rodicia sami rozhodnut, ci dieta zaockovat alebo nie.

gizmo napísané 17.03.2010 11:28

suhlasim ,ze ockovanie je obchod so strachom...je to strasne ked cloveka vydieraju slovami, ... ze ked ti dieta umre napr. na mums alebo tbc tak si to zoberies na svedomie? A co ked umrie aj tak a bude zaockovane potom to bude koho svedomie ? odskodni ma stat, firma farmateuticka alebo lekar???? Nie sa to zahovori ,ze smola stava sa...

Stve ma preco nemozu mat ludia slobodnu volbu ale su pod tlakom a zastracovani....ved kto chce nech sa da zaockovat na vsetko mozne..a nemusi sa bat ,ze ochorie od nezaockovanzch... Mr. Green

judge napísané 17.08.2010 00:26

viem ze moj komentar vazi hovno v tomto svete...chcem iba povedat ze ... LIKE!!! :o]]]]

Monika napísané 04.01.2011 15:53

Váš komentár

Ahojte

rada by som sa pripojila k nazoru ze ockovanie nie je ta najspravnejsia cesta k zdraviu. Farmako-Mafie si pripravuju nov. pacientov, kedze stari pac.uz dochadzaju. Ockovanim vkladaju choroby, ktore sa samozrejme prejavuju az v neskorsom veku. A kto je najlepsi pacient, predsa novorodenec, ktory nesteka. Niekto vo vlade si zoberie malu kôpku penazi a vytvori povinne ockovanie a biznis je na svete. Preco nasi pra-rodicia nemali cukrovku a pod. lebo neboli ockovani. Pozrime sa dnes kolko ludi je v cakarniach. Ak by sme sa prestali ockovat prichadzali by Farmako o velke prachy. Bohuzial vela ludi nevie ake nebezpecne je ockovanie, dokonca ani sam lekar niekedy nema zaujem preverit si co je vo vakcine. My sme odmietli ockovanie a lekar nas nahlasil na urad. Myslim, ze sme rodicia ktori davaju detom vsetko a brala som to ako velku urazku ked ma moj dets. lekar nahlasil ako zlocinca. Odmietli sme iba pneumokokove ockovanie. Vyhrazali sa pokutou v zmysle zakona, keby sa zamysleli preco sme to odmietli. Dnes lekari nelieca, iba pozoruju a hadaju, nerozumia svojej profesii. Zabudli ze maju liecit aj dusu nie iba fyzicke telo. Som zdesena ked z ust lekara vychadzaju slova, ze pre dieta nie je nic lepsie ako ockovanie. Pravdepodobne chybal v skole, neviem si to vysvetlit. Bud studoval pred 60 rokmi a nema ziadne znalosti o novych poznatkoch alebo ma prilis velke vrecka.Skoda, ze ludia ktori mozu nieco zmenit sa iba prizeraju a nic neurobia. Moje deti vediem k tomu, aby studovali a naberali znalosti kde mozu, aby mali moznost atakovat a bojovat proti ludom ktori skodia a zarabuju na detoch. Nech sa hanbia, a aj tak si peniaze uziju iba v tomto zivote. To je asi vsetko.

Slávka napísané 17.11.2009 17:22

S týmto príspevkom rozhodne nesúhlasím. Tým, že deti hneď zaočkujeme, ich telu ponúkneme všetky možné choroby, na ktoré si deti vytvoria! imunitu. Je pravda, že dieťa môže ochorieť na niektorú z jednotlivých chorôb, no už má v sebe protilátky a dokáže sa s ňou lepšie vysporiadať... Naopak, dieťa, ktoré nie je zaočkované, má vyššiu šancu chorobe podľahnúť, keďže nemá vybudované protilátky.

BuG_ToM napísané 18.11.2009 07:13

SLAVKA: to je len zbozne prianie propagatorov ockovania, zdrave dieta nedostale len tak lahko chorobu. Ockovanim im nicime ich vlastnu imunitu, lebo telo neustale vyvija protilatky, na vsetky choroby proti ktorym je ockovane a nema cas na ochranu proti inym chorobam, ktore ho nakazia pomerne lahko. Preto deti v dnesnej dobe su na tom tak zdravotne spatne...

Slávka napísané 18.11.2009 16:00

lenže keby neboli očkovacie látky, tak nás tie choroby zabijú!! len vďaka očkovaniu sme sa veľa chorôb zbavili...a to že dnešné deti majú nádchu, neznamená že sú tak vážne choré ako napr. na TBC... čo je veľmi zákerná choroba... a nebyť očkovania... dodnes na ňu ľudia umierajú...

BuG_ToM napísané 19.11.2009 16:46

Slavka: no istéééé!! smile vlastne pred vyrobenim prvej vakciny ludia ani neexistovali, lebo hned umreli na nejaku chorobu smile

Iba nadchu maju? A co astma a autizmus, choroby ktore neexistovali pred zacatim vakcinacie?

Tuberkuloza je hlavne choroba chudoby, spatnych zivotnych podmienok...

nikina napísané 20.03.2010 13:26

big greenDDúplnú pravdu máš!!plne s tebou súhlasím

judge napísané 17.08.2010 00:28

a Ty to odkial vies? Citala si v knizke alebo Ti to nebodaj niekto povedal? Tak skus aj druhu stranu mince, t.j. ake jedy su v ockovacich latkach!!!!!

juli napísané 18.09.2010 20:03

Tak tak...tiez nechapem preco si vsetci myslia ze doktori s vakcinami su cosi svate. Vakciny obsahuju take svinstva, ale bezny clovek to nema ako vediet kedze lekar ho ani neupozorni ze mu moze dieta zomriet aj po ockovani, ochoriet na detsku mozgovu obrnu alebo mat do konca zivota nasledky. Pre dieta je najdolezitejsie aby ho matka dojcila co najdlhsie a tym mu vybuduje lepsiu imunitu ako desat vakcin. Lenze dnesne matky rychlo odstavia dieta na tie susene svinstva a deti nemaju dostatocnu imunitu. Keby rodicia dbali o svoje deti a najma o to co jedia, kolko pohybu maju a ako celkovo ziju, nepchali ich antibiotika pri kazdom sopli ale vyuzivali prirodnu medicinu a vychodnu medicinu ktore su tu tisicky rokov na rozdiel od zapadnej hned by klesol pocet ochoreni. Sak dnesne deti sedia cely den pred TV alebo PC, napchavaju sa fastfoodmi, sladkostami a pod. Vraj demokracia...aka, ked si clovek nemoze slobodne vybrat?

Roman napísané 24.09.2012 04:59

Váš komentárhttp://www.lewrockwell.com/miller/miller15.html

Roman napísané 24.09.2012 05:04
Filip napísané 28.10.2009 00:46
BuG_ToM napísané 09.09.2009 14:50

Povinné očkovanie detí - je ta najstupidnejsia forma prevencie, ktora je nespolahliva a zbytocna. Dieta hned od zaciatku zivota je vystavene obrovskemu mnozstvu chemickych latok, ktore presahuju maximalne doporucene davky pre dospeleho cloveka! Do 6roku svojho veku ockovane 7x s proti priblizne 30chorobam, je v tom zahrnute opakovane preockovanie. Povedzte ockovaniu NIE! Zabija prirodzenu imunitu deti a zhorsuje ich zdravotny stav, pripravuje deti na horsie zvladanie chorob a tym zvysene navstevy zdravotnych zariadeni v buducnosti. Je to obchod zo strachom, pre zisky Farmako-Mafie!!!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised