ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

O liekoch

...skôr ako budete svojmu dieťaťu opäť podávať  lieky...

17.11.2016

Dávajte pozor na zbytočné užívanie antibiotík

redakcia

Ak sú antibiotiká predpisované nesprávne, organizmu škodia. Rezistencia na antibiotiká vzniká ako dôsledok nesprávnej a nadmernej konzumácie antibiotík.

čítaj viac...viac...

02.11.2016

Z predaja sťahujú Fenistil kvapky

redakcia

Dôvodom stiahnutia predmetných šarží lieku z trhu je zmena v registrácii. Jedná sa o dve šarže lieku. Skontrolujte si, či ich nemáte doma.

čítaj viac...viac...

01.02.2015

Zmerajte si CRP doma - sú nutné antibiotiká?

TS

Poznáte to... 38 na teplomere a "mamííí, bolí ma hrdielko...". Tak začína známa dilema medzi cestou k lekárovi a babskými receptami. Vyriešte to za päť minút s domácim CRP testom. Veľmi jednoducho zistíte, či ochorenie spôsobili baktérie a je potrebná cesta k lekárovi. Do čakárne plnej chorých detí.

čítaj viac...viac...

30.11.2015

Prevetrajte svoju domácu lekárničku

PharmDr. Milada Renčová

Ako som lieky odložila na jar, keď sa skončili všetky choroby, tak tam aj ostali. Otvorené čakali na ďalšie využitie. Expiračná doba v poriadku. Aj podmienky skladovania boli v poriadku. Ale keď som ochutnala sirup na kašeľ, hmm… nebolo to už ono. Keď si prečítate príbalový leták k nosným kvapkám a aj sprejom, zistíte, že majú obmedzenú dobu použiteľnosti.

čítaj viac...viac...

18.11.2014

Slováci majú medzery vo vedomostiach o antibiotikách

Kristína Kohútorá

Dve tretiny Slovákov si nesprávne myslia, že antibiotiká sú účinné aj proti vírusom, a 56 % tvrdí, že antibiotiká sú účinné vo väčšine prípadov zápalov hrdla. Mylné presvedčenia.

čítaj viac...viac...

07.10.2014

Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?

Mária Kopčíková

Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?

čítaj viac...viac...