ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

O liekoch

...skôr ako budete svojmu dieťaťu opäť podávať  lieky...

06.03.2017

7 najčastejších chýb, ktoré robíme pri podávaní liekov deťom

Klára Grafová

Malé dieťa, so svojim malým organizmom a nezrelým metabolizmom je veľmi zraniteľné, čo sa týka účinku podaného lieku. Dávajte si preto pozor a vyhnite sa týmto najčastejším chybám pri podávaní liekov.

čítaj viac...viac...

06.02.2017

Antibiotiká. Áno, či nie ?

MikSa

Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.

čítaj viac...viac...

17.11.2016

Dávajte pozor na zbytočné užívanie antibiotík

redakcia

Ak sú antibiotiká predpisované nesprávne, organizmu škodia. Rezistencia na antibiotiká vzniká ako dôsledok nesprávnej a nadmernej konzumácie antibiotík.

čítaj viac...viac...

02.11.2016

Z predaja sťahujú Fenistil kvapky

redakcia

Dôvodom stiahnutia predmetných šarží lieku z trhu je zmena v registrácii. Jedná sa o dve šarže lieku. Skontrolujte si, či ich nemáte doma.

čítaj viac...viac...

01.02.2015

Zmerajte si CRP doma - sú nutné antibiotiká?

TS

Poznáte to... 38 na teplomere a "mamííí, bolí ma hrdielko...". Tak začína známa dilema medzi cestou k lekárovi a babskými receptami. Vyriešte to za päť minút s domácim CRP testom. Veľmi jednoducho zistíte, či ochorenie spôsobili baktérie a je potrebná cesta k lekárovi. Do čakárne plnej chorých detí.

čítaj viac...viac...

30.11.2015

Prevetrajte svoju domácu lekárničku

PharmDr. Milada Renčová

Ako som lieky odložila na jar, keď sa skončili všetky choroby, tak tam aj ostali. Otvorené čakali na ďalšie využitie. Expiračná doba v poriadku. Aj podmienky skladovania boli v poriadku. Ale keď som ochutnala sirup na kašeľ, hmm… nebolo to už ono. Keď si prečítate príbalový leták k nosným kvapkám a aj sprejom, zistíte, že majú obmedzenú dobu použiteľnosti.

čítaj viac...viac...

18.11.2014

Slováci majú medzery vo vedomostiach o antibiotikách

Kristína Kohútorá

Dve tretiny Slovákov si nesprávne myslia, že antibiotiká sú účinné aj proti vírusom, a 56 % tvrdí, že antibiotiká sú účinné vo väčšine prípadov zápalov hrdla. Mylné presvedčenia.

čítaj viac...viac...

07.10.2014

Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?

Mária Kopčíková

Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?

čítaj viac...viac...

05.11.2015

Antibiotiká a CRP

MUDr. Denisa Martanovičová

Vyšetrenie CRP u detí je povinné, aby sa predišlo nadmernému a zbytočnému predpisovaniu antibiotík. V jesennom období nie je núdza o infekčné ochorenia, no tie môžu byť spôsobené i vírusmi, na ktore antibiotiká nie sú účinné. Ako je to s uhrádzaním tohto vyšetrenia?

čítaj viac...viac...

31.03.2013

CRP - C-reaktívny proteín

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Dnes sa môžme behom niekoľkých minút dozvedieť, aká je príčina infekcie nášho dieťaťa, a či bude alebo nebude potrebné nasadiť antibiotiká. Nič nebráni tomu, aby sa bežné ambulancie detských a dorastových lekárov vybavili prístrojom pre rýchle stanovenie CRP (C–reaktívneho proteínu). Pomocou tohto prístroja možno z malého množstva krvi (odobratého najčastejšie z pršteka) v priebehu niekoľkých minút (asi štyroch) priamo v ambulancii stanoviť, či ide o bakteriálneho alebo vírusového pôvodcu infekcie.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###