ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Vyrážky a ekzémy

... šarlach, borelióza, osýpky, ovčie kiahne, psoriáza, ekzém...

25.03.2016

Počas veľkonočných sviatkov mal stúpať počet ochorení na šarlach

Mária Kopčíková

Túto informáciu prezentoval jeden portál, s odvolaním sa na Public Health Egland. Táto inštitúcia poskytla informácie, ktoré hovoria o tom, že počas posledných šiestich mesiacov sa v Anglicku nakazilo šarlachom až 6157 detí.

čítaj viac...viac...

26.03.2015

Lymská borelióza

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Chytili sme kliešťa. Ako ho vybrať? Dá sa zabrániť borelióze? Aké je to ochorenie? Ako zistiť, či ide o boreliózu? AKo prebieha liečba?

čítaj viac...viac...

05.01.2015

Osýpky - Morbilli

MUDr. Silvia Javorková

Osýpky sú akútnym infekčným ochorením spôsobovaným vírusom osýpok, ktoré je charakteristické štádiom podobným chrípke a hlavným štádiom (kožným a slizničným výsypom, vyrážkou). Osýpky majú vysokú schopnosť nákazy a vyskytujú sa väčšinou ako detské ochorenie so zanechaním celoživotnej imunity, odolnosti voči tomuto ochoreniu.

čítaj viac...viac...

27.07.2015

Pomóc, máme zaparené medzi nohami!

Mária Kopčíková

V letných mesiacoch môžu mať aj väčšie deti problém so zapareninami - najmä na stehnách, v podpazuší, prípadne pod prevísajúcim bruškom. Ako sa vyhnúť letným zapareninám? Použiť na zapareniny krém či púder?

čítaj viac...viac...

16.07.2015

Šiesta choroba

Mária Kopčíková

Šiesta choroba alebo roseola je vírusové ochorenie objavujúce sa v detskom veku, najčastejšie u detí medzi 6. mesiacom a druhým rokom. Je typické niekoľkodňovými vysokými horúčkami, po ktorých nasleduje vyrážka.

čítaj viac...viac...

15.02.2015

Piata choroba

Mária Kopčíková

Tento trochu tajomný názov označuje jedno z vírusových ochorení, ktoré je sprevádzané vyrážkou. Rodičia ako prvé zaregistrujú typickú vyrážku na tvári (akoby motýlik), no dieťa je najviac infekčné ešte pred jej objavením sa.

čítaj viac...viac...