ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Kosti a kĺby

...anatómia a fyziológia, bolesti nôh, zlomeniny, reuma, skolióza... 

10.12.2015

Najčastejšie problémy nôh u najmenších detí

Mária Kopčíková

Nad mojim prvým novorodencom na tretí deň pri novorodeneckej vizite sudička v bielom plášti pri pohľade na potomkove nohy vyslovila dvojicu latinských výrazov, ktoré som si nezapamätala, ale zneli veľmi hrozivo. Nasledovalo 24 hodín mentálnych múk, kedy už som dieťa videla na vozíku a o barliach.

čítaj viac...viac...

28.02.2015

Bolesť končatín

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?

čítaj viac...viac...

21.10.2014

Detská joga

Mgr. Mária Bartová

Joga pre deti učí deti vnímať svoje telo, mať radosť, byť zvedavými, užívať si pohyb, prináša sebavedomie, živé deti skľudní a málo aktívne povzbudí k činnosti.

čítaj viac...viac...

26.09.2014

Zlomeniny kľúčnej kosti u novorodencov

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Aj keď informácia o tom, že vaše práve narodené dieťatko má zlomenú kľúčnu kosť je dosť stresujúca, nech vám je na útechu, že táto zlomenina sa väčšinou hojí dobre aj bez odborných zásahov. Patrí k najčastejším pôrodným zlomeninám vôbec. Týka sa asi 1 % narodených detí. Väčšinou je jednostranná.

čítaj viac...viac...

27.06.2014

Zlomeniny a kúpanie

Mária Kopčíková

Sadra cez prázdniny nikoho nepoteší. Najmä, keď sa všetci naokolo zabávajú vo vode. Existuje však riešenie, ktoré možno bude aj pre vášho potomka.

čítaj viac...viac...

24.08.2016

Ploché nohy a hravé cvičenie

Marcela Kramplová

My, čo máme deti s plochými nohami vieme, že ak chceme aby mali naše deti zdravé nôžky – prázdniny neprázdniny – cvičiť sa musí každý deň aspoň desať minút. Aspoň trošku rozhýbať tie chodidielka.

čítaj viac...viac...

15.08.2016

Vývinová dysplázia bedrového kĺbu

Mária Kopčíková

Dysplázia znamená deformácia, čiže niečo sa nevyvíja tak ako má. V tomto prípade bedrový kĺb.

čítaj viac...viac...

15.02.2013

Skolióza u detí

Mária Kopčíková

Medzi faktory, ktoré môžu mať význam pre vznik skoliózy zaraďujú odborníci: výšku, pohlavnú zrelosť, genetickú predispozíciu a pohlavie. V školskom veku môže byť častou príčinou vzniku skoliózy nesprávne držanie tela, chybné sedenie, dlhé hrbenie sa za počítačom a preťažovanie chrbtice nesprávnym nosením školskej tašky.

čítaj viac...viac...

21.05.2015

Moje dieťa má ploché nohy

Marcela Kramplová

Ploché nôžky sú problémom u pomerne veľkého počtu detí. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako môžete s deťmi cvičiť doma v rámci prevencie alebo ak už ploché nohy rehabilitujete.

čítaj viac...viac...

17.09.2012

Kosti

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Patríme ku stavovcom, a sme teda bytosťami s chrbticou. Potrebujeme pevnú vnútornú konštrukciu, kostru, ktorej stred tvorí práve chrbtica a ktorej stavebnými kameňmi sú jednotlivé kosti.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###