ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Mozog a nervy

13.02.2017

Aspergerov syndróm

Autistické centrum ANDREAS, n.o.

Niekedy sa označuje ako sociálna dyslexia. Tak ako dyslektické dieťa bojuje s preňho nepochopiteľným svetom písmen, tak AS dieťa pociťuje a vidí seba stratené pri čítaní spleti spoločenských vzťahov, väzieb, pravidiel.

čítaj viac...viac...

15.02.2017

Kľúčové znaky Aspergerovho Syndrómu

Autistické centrum ANDREAS, n.o.

Väčšina ľudí s aspergerom má problémy v nasledujúcich troch oblastiach: Spoločenských vzťahoch, komunikácii, nedostatku predstavivosti

čítaj viac...viac...

05.05.2016

Takáto komunikácia a správanie dieťaťa môžu naznačovať autizmus

Mária Kopčíková

Neprimeraný či chýbajúci očná kontakt, echolálie - opakovanie počutých slov, oneskorený vývin reči, stereotypné správanie ... a ešte i ďalšie prejavy môžu naznačovať, že dieťatko môže mať poruchu autistického spektra.

čítaj viac...viac...

01.05.2016

Tieto prejavy naznačujú, že u dieťaťa sa môže prejaviť autizmus

Mária Kopčíková

Často sa rodičia ohlásia, že sa im na dieťatku niečo nepozdáva, ale obvykle prichádzajú s pomenovaným problémom – buď je to oneskorená reč, „neposlúchanie“ dieťaťa, „divná“ forma jeho hier. Na čo treba byť citliví, čo si môžeme všimnúť už v útlom veku dieťaťa čo napovedá, že dieťa môže mať poruchu autistického spektra?

čítaj viac...viac...

08.12.2015

Prevratná vedecká štúdia s použitím kmeňových buniek novorodenca v terapii detskej mozgovej príhody

Katarína Baková

Podľa americkej asociácie pre náhle cievne mozgové príhody, mŕtvica postihuje v USA jedno z 3 500 živonarodených detí a je jednou z hlavných príčin úmrtí detí vo veku 1 až 19 rokov.

čítaj viac...viac...

11.07.2015

Epilepsia nie je nákazlivá

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Prečo existuje? Patria febrilné kŕče k epilepsii? Ako vyzerá? Ako sa diagnostikuje? Ako podať prvú pomoc? + VIDEO

čítaj viac...viac...

01.04.2015

Autizmus nediagnostikujte na pieskovisku

Mária Kopčíková

Diagnózy vyslovené na základe rôznych znakov, vo veku cca 1 – 2 roky života dieťaťa. Diagnózy vyslovené matkami, ktoré, čo sa týka problematiky autizmu nemajú absolútne nijaké odborné pozadie. Príde mi to pomerne trúfalé, ale vo fórach či na pieskoviskách sa „diagnostikujú“ aj iné veci, tak prečo nie práve autizmus?

čítaj viac...viac...

01.07.2015

Syndróm traseného dieťaťa

Mária Kopčíková

K traseniu dieťaťom sa nezriedka uchyľujú rodičia, keď nezvládajú plač či iné správanie svojho dieťaťa. Veľa z nich netuší, že zatrasením dieťaťa nič nevyrieši, dieťa nestíchne, ale naopak – môžu nezvratne poškodiť jeho zdravie.

čítaj viac...viac...

31.08.2016

Námesačnosť

Mária Kopčíková

Pojem „námesačný“ sa u nás dosť často používa pejoratívne, keď si z niekoho robíme žarty. Tento zdravotný problém však môže spôsobiť vážne úrazy, či dôsledky.

čítaj viac...viac...

13.08.2016

Vojtova metóda

MikSa

Vojtova terapia – liečba pomocou rehabilitácie, pomáha pohybovo nezrelým deťom. Snaží sa oživiť spiace svaly a pripomenúť mozgu ich existenciu.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###