ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia

Tráviaca sústava

... bolesti brucha, zažívacie ťažkosti, hnačky, celiakia, slepé črevo, žltačka, niečo o zdravej strave...

27.12.2016

Diéta pri zápche

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Je dobré ak má dieťa príklad v stravovacích návykoch rodiny, ktorá sa má dieťaťu prispôsobiť a ísť príkladom v doporučenej pestrosti stravy a správnej diéte.

čítaj viac...viac...

24.11.2016

Stolica dieťaťa - ako má vyzerať?

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Čo je normálne, čo nie? Ako má vyzerať tá správna stolica? Prečo tak nevyzerá? Máme ísť kvôli tomu k lekárke? Tak sa poďme na to pozrieť bližšie.

čítaj viac...viac...

29.07.2016

Zlaté desatoro pri ochrane pred črevnými nákazami

Mária Kopčíková

Črevné infekcie sa z času na čas objavia. My dospelí si s nimi obvykle poradíme, niekedy s väčším diskomfortom, niekedy menším. Náročnejšie je to u detí, u ktorých skôr hrozí dehydratácia a s tým spojené iné komplikácie.

čítaj viac...viac...

29.06.2016

6 tráviacich problémov detí v letnom období

Mária Kopčíková

Počas leta a dovoleniek nie je veru núdza o rôzne tráviace problémy. A to ani nemusíte cestovať do exotiky, kde nemajú vhodnú vodu, či iné, nie tak prísne, hygienické pravidlá. S čím sa teda deti a rodičia stretávajú najčastejšie?

čítaj viac...viac...

31.07.2015

Crohnova choroba u detí

Mária Kopčíková

Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.

čítaj viac...viac...

21.03.2016

Cukrovka v detskom veku

Mária Kopčíková

Detská cukrovka (diabetes mellitus) so sebou stále prináša strach z nepoznaného. No dnešná medicína, jej výskumy a skúsenosti lekárov pomáhajú rodičom a deťom vysporiadať sa s touto diagnózou a prekonať obavy z budúcnosti.

čítaj viac...viac...